Dosud nemáte vybranou žádnou registraci.

Benefice

BENEFIČNÍ VEČERY SE VRACÍ NA SLOVÁCKÉ LÉTO

Benefice je nedílnou součástí Slováckého léta od jeho druhého ročníku. Na dobrou věc se podařilo spolu s návštěvníky získat už více než 1 milion korun. Letos se proto vrátíme k benefičním večerům – při vybraných koncertech představíme konkrétní příběh z našeho regionu a dobrovolné benefiční vstupné věnujeme právě těmto potřebným. Na dobrou věc zároveň vždy přispěje partner benefičního večera. Děkujeme, že s námi pomáháte.

Už teď víme, že první benefiční večer proběhne v sobotu 1. července v průběhu koncertu kapel Polemic a No Barriers. Benefičním partnerem večera se stala společnost Kansai Helios. Vybrané prostředky během večera tak zdvojnásobí. Finance poputují na podporu Nelinky, šestileté holčičky, která se narodila s hydrocefalem.  Její příběh můžete poznat TADY. Rodinní příslušníci Nelinky se navíc zapojí jako dobrovolníci do Decathlon Žhavých běhů – děkujeme!

Benefiční večer s pořadovým číslem dvě proběhne v úterý 4. července, tentokrát bude cílem přispět Mírovi z Březolup na rehabilitace a jednodušší život. Jeho příběh můžete poznat TADY. Benefičním parťákem je společnost Ray Service – skutečně rodinná firma ze Starého Města.


ZÁPIS DO ČESKÉHO NÁRODNÍHO REGISTRU DÁRCŮ DŘENĚ

Už několik let se součástí Slováckého léta stává stánek Českého národního registru dárců dřeně. Jednoduchým způsobem – výtěrem z ústní dutiny – se lidé mohou zapsat do registru a zvýšit tak šanci na život vážně nemocným lidem.

Kritéria pro zápis:

  • věk 18 – 35 let
  • váha nad 50 kg
  • dobrý zdravotní stav, žádné závažné onemocnění v minulosti
  • ochota překonat určité nepohodlí a ztrátu času, spojené s jednou či několika návštěvami zdravotnického zařízení, případně s odběrem krvetvorných buněk v zájmu záchrany života druhého člověka

Stánek projektu Radost až na kost, který pracuje pro Český národní registr dárců dřeně, bude na Slováckém létě nabírat nové členy od neděle 2. 7. do pátku 7. 7. vždy od 16 do 18 hodin na Masarykově náměstí.


APLIKACE ZÁCHRANKA

Co dělat, když se vašemu spoluhráči udělá při sportu zle? Když vedle vás někdo zkolabuje na koncertě? Když se zraní vaše dítě?

S tím vším pomůže aplikace Záchranka, díky které můžete velmi snadno a rychle přivolat pomoc. V letošním roce se aplikace Záchranka stane součástí Slováckého léta a návštěvníkům její pracovníci předají praktické rady, jak se co nejlépe zachovat v krizové situaci.

Aplikace Záchranka bude na Slováckém létě 1. 7. v parku Rochus a 2. 7. na Masarykově náměstí.

Další benefiční aktivity:

Výtěžek z benefičních aktivit

je věnován do Domova pro osoby se zdravotním postižením Medlovice, do Diakonie Českobratrské církve evangelické - střediska CESTA Uherské Hradiště a Uherskohradišťské nemocnici.

Facebook Připojte se k nám na FB
Generální partner
Česká zbrojovka a.s.
Hlavní partner
Jarošovský pivovar
Hlavní partner
Crea Vision
Hlavní partner
Ray Service
Hlavní partner
KOMA Modular
Hlavní partner
Město Uherské Hradiště
Hlavní partner
Amazon
10
Sportovních disciplín
38
Hodin hudby
10
Dní
1
Město plné písku