Dosud nemáte vybranou žádnou registraci.

Pro dobrou věc

Úsměv pro tebe

My ze Slováckého léta už dávno víme, že i malý plyšák může vykouzlit velký úsměv. Pod tímto heslem jsme v uplynulých deseti letech pořádali „plyšákovou benefici“, díky které jsme (spolu s dalšími aktivitami) poslali na dobrou věc už půl milionu korun.

Benefice patří ke Slováckému létu stejně jako písek nebo Iné Kafe. Stále hledáme nové cesty, jak získat peníze pro ty, kteří neměli tolik štěstí jako my a nemůžou si užít sportovní aktivity nebo hudební koncerty.

Ve sbírání plyšáků jsme mimořádně úspěšní. V posledním roce se nám ale nepodařilo plyšáky prodávat tak, jak bychom si přáli, a tak i benefiční výtěžek bude letos nižší. My jsme ale hledali cestu, jak s tím něco udělat. A našli jsme – vznikl projekt Úsměv pro tebe.

Koupit benefičního plyšáka     Dostal jsem benefičního plyšáka

V e-shopu Benefice Slováckého léta si můžete koupit jednoho plyšáka anebo rovnou plyšovou školku, celou vypranou a navoněnou. Ke každému jednomu plyšákovi dostanete i speciální radostný dopis. A pak je jen na vás, zda si plyšáky necháte, aby vám připomínali dobrý skutek, anebo díky nim pošlete úsměv dál. Komu? To je jen na vás. Stačí ho zabalit spolu s dopisem radosti a udělat radost někomu, kdo si ji podle vás zaslouží.

Radost a úsměv, které podpoří naše benefiční aktivity, chceme šířit po celém Česku (a klidně i ještě dál). Veškeré finance získané díky projektu Pošli úsměv dál podpoří Benefici Slováckého léta.

Mějte krásný den a pošlete úsměv dál!

Klub přátel radosti v Česku

Všechny dotazy Vám zodpovíme a s nákupem benefičních plyšáků rádi pomůžeme.

Partnerem projektu Úsměv pro Tebe jsou Třinecké železárny, a. s. 

Díky nasazení jejich zaměstnanců v Třinci i Starém Městě máme o zásobu plyšáků každoročně postaráno. Na konci května 2018 Třinecké železárny opět vyhradily ve svých provozech sběrná místa, kam především zaměstnanci nosí plyšové hračky. Děkujeme, že nám pomáháte šířit úsměv dál.

Děkujeme e-shopu Vingo za poskytnutou slevu na proutěné koše, které poslouží ke sběru a následně prodeji plyšových hraček. Na e-shopu www.vingo.cz si můžete zakoupit bytové a zahradní doplňky, nábytek a nejrůznější koše a košíky.

Další benefiční aktivity:

Pozvěte své přátele na facebookovou událost a přispějte tak na dobrou věc
Za každého potvrzeného účastníka Slovácké léto daruje jednu korunu na dobročinné účely. Čím více bude potvrzených návštěvníků na FB události, tím větší bude celková věnovaná částka.

Skákej pro dobrou věc
Symbolický pronájem dětského skákacího hradu, který bezplatně zapůjčuje společnost REMAX Plus.

Benefiční knihovna
Symbolické zápůjčné za motivační a vzdělávací literaturu. Knihy jsou k dispozici ve Starém Městě. Seznam literatury je průběžně aktualizován na http://bit.ly/2jnGJbi.

Top forma
Tříměsíční soutěž o nejlepší změnu fyzické kondice. Vratná kauce v případě nesplnění osobního cíle propadá ve prospěch benefice.

Mysli Jinak
Přednášky, workshopy a networkingové akce sloužící k odemykání lidského potenciálu, propojování lidí a startu vlastních projektů.

Benefiční sběr
Možnost přivézt jakýkoliv výkupní odpad do Sběrných surovin, při zmínce “Benefice Slováckého léta”, kromě své standardní odměny Sběrné suroviny navíc přispějí na konto benefice. Zákazník se může vzdát své odměny za odpad v plné výši, dále může využít bezplatného svozu (zajišťují organizátoři Slováckého léta).

Třiďte s námi
Slovácké léto ve spolupráci se Sběrnými surovinami připravili jednoduchý, ale velmi účinný systém třídění použitých kelímků s následnou recyklací. Za definovaný počet vrácených kelímků Sberné suroviny darují vlastní reklamní předmět. Za každý vybraný kelímek věnuje Slovácké léto korunu na konto benefice. Kelímky jsou sváženy do Sběrných surovin pomocí vlastního eko-taxi (speciálně upravené jízdní kolo). To zároveň slouží pro přepravu účastníků festivalu, platidlem jsou použité kelímky.

Printka pomahá
Fotka vlastním telefonem s následným sdílením fotek na Instagramu nebo Twitteru pod hashtagem #beneficeSL a případným hastagem zapojeného partnera. Kromě on-line dosahu na socíálních sítích mají účastníci možnost si fotku na místě vytisknout.

 

 

Výtěžek z benefičních aktivit

je věnován do Domova pro osoby se zdravotním postižením Medlovice, do Diakonie Českobratrské církve evangelické - střediska CESTA Uherské Hradiště a Uherskohradišťské nemocnici.

Facebook Připojte se k nám na FB

Domov pro osoby se zdravotním postižením Medlovice

Adresa zařízení: Medlovice 90, 687 41 Medlovice
Vedoucí zařízení: Eva Copláková, uspm.medlovice@ouss-uh.cz

 

 

Uherskohradišťská nemocnice a.s.

Adresa: Jana Evangelisty Purkyně 365, 686 68 Uherské Hradiště
Kontaktní osoba: Ing. Pavlína Jochová, jochova@nemuh.cz
https://www.nemuh.cz

Diakonie ČCE – středisko CESTA

Adresa zařízení: Na Stavidle 1266, 686 01 Uherské Hradiště
Vedoucí zařízení: Bc. Zuzana Hoffmannová, reditelstvi@strediskocesta.cz
www.strediskocesta.cz

Generální partner
Česká zbrojovka a.s.
Hlavní partner
Jarošovský pivovar
Hlavní partner
Crea Vision
Hlavní partner
Ray Service
Hlavní partner
Město Uherské Hradiště
20
Sportovních disciplín
38
Hodin hudby
10
Dní
1
Město plné písku