Kultura | Slovácké léto
Dosud nemáte vybranou žádnou registraci.
Kultura

Kultura


Slovácké léto vstupuje do druhé dekády, opět nabídne bohatý kulturní program, kdy si přijde na své prakticky každý! Slovácké léto totiž nejsou jenom koncerty největších československých hudebních hvězd, ale také řada mladých hudebních objevů, oblíbených lokálních kapel a spousta doprovodného programu pro celou rodinu. Stačí si jen vybrat 🙂

Hudební program

Kromě nejznámějších československých hudebních hvězd se můžete těšit také na řadu mladých objevů, které jsou teprve na začátku své cesty ke slávě, ale rozhodně stojí za pozornost. Všechny koncerty tradičně probíhají na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti. Vstupné je opět ZDARMA.

Argema

V Uherském Hradišti velmi dobře známá rocková hudební skupina Argema byla založena v roce 1982. Sestava kapely se během své existence několikrát měnila a vyvíjela, až se ustálila na počtu pěti členů. Skupinu pojmenovali její zakladatelé po největším africkém nočním tropickém motýlovi Argema mittrei. V posledních deseti letech se kapela Argema pohybuje v žebříčku ankety Český Slavík do 20. místa a dvakrát dokonce pokořila hranici místa desátého. Tento rok slaví kapela již 35 let na české hudební scéně a její hity jako Jarošovský pivovar nebo Modrý pondělí se staly nestárnoucími klasikami.

 

Iné Kafe

Opět budete mít možnost shledat se se slovenskou punkrockovou kapelou Iné Kafe, jejíž vystoupení se na Slováckém létě stalo již jakousi tradicí. Ani tento rok tak nepřijdete o hity jako Ráno, Růžová zahrada nebo Záverečná. Své historicky první album si museli vydat sami, protože žádné vydavatelství o ně nemělo zájem. Fanoušky si ale získali, a proto brzy kapela začala spolupracovat s vydavatelstvím Universal music a za dobu této spolupráce vznikly hity, které posluchači milují dodnes. Své působení kapela ukončila na počátku roku 2006, poté, co odešel její frontman a zpěvák Vratko Rohoň. Po čtyřech letech se však rozhodla vrátit se na podia, ale pouze ve „stand by“ režimu, proto skupina koncertuje již spíše sporadicky.

 

Ben Cristovao

Ben Cristovao to jsou vyprodané kluby, miliony na YouTube a maximální energie na podiu a vevšem ostatním, co jeho život na plňuje. V roce 2017 vydal nové EP Poslední s hitem Program. Letos se také účastní soutěže Česko Slovenská Superstar! jako jeden z portoců.

 

 

 

 

 

Buty

Buty jsou česká populární hudební skupina, původně z Ostravy, která vznikla v roce 1986 ze skupin U238 a B komplex. Zakládajícími členy jsou Richard Kroczek a Radek Pastrňák. K nim se přidali Vít Kučaj, Ivan Myslikovjan a Luděk Piaseczný. V hudbě skupiny Buty se mísí velké množství hudebních stylů (rock, folk, folklor různých etnik, country, jazz, reggae a další) s nápaditými a vtipnými texty.

 

 

 

 

Walda Gang

Walda Gang je česká rocková skupina, kterou založil zpěvák skupiny Harlej Vláďa Šafránek. Je zaměřená na rockové předělávky skladeb Waldemara Matušky a dalších známých českých i zahraničních písní. Mimo jiné skupina přezpívala písně jako „Eldorádo“,„Slavíci z Madridu“ „Čert ví“ (Waldemar Matuška), „Hudsonské šify“ (Wabi Daněk) a „Pověste ho vejš“ (Michal Tučný) a také píseň Bad Touch od Bloodhound Gang (v českém originále pod názvem Opičáci)

 

 

 

Program pro děti

Skákací hrad pro dobrou věc

Ani letos nepřipravíme děti o možnost vyřádit se na skákacím hradu. Symbolický poplatek, který budeme za oblíbenou atrakci vybírat, poputuje jako každý rok rovnou do naší benefice.

 

 

Malí plyšáci s velkým srdcem

V týdnech před Slováckým létem už devět let sbíráme od veřejnosti plyšové hračky a v průběhu festivalu je pak prodáváme v benefičním stánku. Děti tak mohou získat nového kamaráda a klienti Domova pro osoby se zdravotním postižením Medlovice a Diakonie ČCE – střediska CESTA Uherské Hradiště zase potřebné pomůcky nebo rozšíření služeb.

 

 

 

Zábava

Generální partner
Adell Trading
Hlavní partner
Crea Vision
Hlavní partner
Město Uherské Hradiště
Hlavní partner
Starobrno
9
Sportovních disciplín
38
Hodin hudby
10
Dní
1
Město plné písku