Dosud nemáte vybranou žádnou registraci.
Kultura

Kultura


Slovácké léto vstupuje do druhé dekády, opět nabídne bohatý kulturní program, kdy si přijde na své prakticky každý! Slovácké léto totiž nejsou jenom koncerty největších československých hudebních hvězd, ale také řada mladých hudebních objevů, oblíbených lokálních kapel a spousta doprovodného programu pro celou rodinu. Stačí si jen vybrat 🙂

Hudební program

Kromě nejznámějších československých hudebních hvězd se můžete těšit také na řadu mladých objevů, které jsou teprve na začátku své cesty ke slávě, ale rozhodně stojí za pozornost. Všechny koncerty tradičně probíhají na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti. Vstupné je opět ZDARMA.

Argema

V Uherském Hradišti velmi dobře známá rocková hudební skupina Argema byla založena v roce 1982. Sestava kapely se během své existence několikrát měnila a vyvíjela, až se ustálila na počtu pěti členů. Skupinu pojmenovali její zakladatelé po největším africkém nočním tropickém motýlovi Argema mittrei. V posledních deseti letech se kapela Argema pohybuje v žebříčku ankety Český Slavík do 20. místa a dvakrát dokonce pokořila hranici místa desátého. Tento rok slaví kapela již 35 let na české hudební scéně a její hity jako Jarošovský pivovar nebo Modrý pondělí se staly nestárnoucími klasikami.

 

Iné Kafe

Opět budete mít možnost shledat se se slovenskou punkrockovou kapelou Iné Kafe, jejíž vystoupení se na Slováckém létě stalo již jakousi tradicí. Ani tento rok tak nepřijdete o hity jako Ráno, Růžová zahrada nebo Záverečná. Své historicky první album si museli vydat sami, protože žádné vydavatelství o ně nemělo zájem. Fanoušky si ale získali, a proto brzy kapela začala spolupracovat s vydavatelstvím Universal music a za dobu této spolupráce vznikly hity, které posluchači milují dodnes. Své působení kapela ukončila na počátku roku 2006, poté, co odešel její frontman a zpěvák Vratko Rohoň. Po čtyřech letech se však rozhodla vrátit se na podia, ale pouze ve „stand by“ režimu, proto skupina koncertuje již spíše sporadicky.

 

 

Program pro děti

Skákací hrad pro dobrou věc

Ani letos nepřipravíme děti o možnost vyřádit se na skákacím hradu. Symbolický poplatek, který budeme za oblíbenou atrakci vybírat, poputuje jako každý rok rovnou do naší benefice

 

Malí plyšáci s velkým srdcem

V týdnech před Slováckým létem už devět let sbíráme od veřejnosti plyšové hračky a v průběhu festivalu je pak prodáváme v benefičním stánku. Děti tak mohou získat nového kamaráda a klienti Domova pro osoby se zdravotním postižením Medlovice a Diakonie ČCE – střediska CESTA Uherské Hradiště zase potřebné pomůcky nebo rozšíření služeb.

 

 

 

Zábava

Generální partner
Adell Trading
Hlavní partner
Crea Vision
Hlavní partner
Město Uherské Hradiště
Hlavní partner
Starobrno
9
Sportovních disciplín
38
Hodin hudby
10
Dní
1
Město plné písku