Dosud nemáte vybranou žádnou registraci.
Kultura

Kultura


Jubilejní 10. ročník Slováckého léta nabídne bohatý kulturní program, kdy si přijde na své prakticky každý! Slovácké léto totiž nejsou jenom koncerty největších československých hudebních hvězd, ale také řada mladých hudebních objevů, oblíbených lokálních kapel a spousta doprovodného programu pro celou rodinu. Stačí si jen vybrat 🙂

Hudební program

Kromě nejznámějších československých hudebních hvězd se můžete těšit také na řadu mladých objevů, které jsou teprve na začátku své cesty ke slávě, ale rozhodně stojí za pozornost. Všechny koncerty tradičně probíhají na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti. Vstupné je opět ZDARMA.

 

Argema

V Uherském Hradišti velmi dobře známá rocková hudební skupina Argema byla založena v roce 1982. Sestava kapely se během své existence několikrát měnila a vyvíjela, až se ustálila na počtu pěti členů. Skupinu pojmenovali její zakladatelé po největším africkém nočním tropickém motýlovi Argema mittrei. V posledních deseti letech se kapela Argema pohybuje v žebříčku ankety Český Slavík do 20. místa a dvakrát dokonce pokořila hranici místa desátého. Tento rok slaví kapela již 35 let na české hudební scéně a její hity jako Jarošovský pivovar nebo Modrý pondělí se staly nestárnoucími klasikami.

 

Mňága a Žďorp

Mňága a Žďorp to do Uherského Hradiště také nebude mít daleko, pochází totiž z Valašského Meziříčí. Do povědomí se kapela dostala především hitem Hodinový hotel, který je první skladbou na jejich debutovém albu, nazvaném příhodně Made in Valmez. Nejnovější album této legendární klubové kapely vyšlo v tomto roce, jmenuje se Třínohý pes a vydáno bylo k příležitosti oslav 30 let působení na české hudební scéně. Kromě čerstvých skladeb tak jistě zazní i všechny zásadní hity.

 

Iné Kafe

Opět budete mít možnost shledat se se slovenskou punkrockovou kapelou Iné Kafe, jejíž vystoupení se na Slováckém létě stalo již jakousi tradicí. Ani tento rok tak nepřijdete o hity jako Ráno, Růžová zahrada nebo Záverečná. Své historicky první album si museli vydat sami, protože žádné vydavatelství o ně nemělo zájem. Fanoušky si ale získali, a proto brzy kapela začala spolupracovat s vydavatelstvím Universal music a za dobu této spolupráce vznikly hity, které posluchači milují dodnes. Své působení kapela ukončila na počátku roku 2006, poté, co odešel její frontman a zpěvák Vratko Rohoň. Po čtyřech letech se však rozhodla vrátit se na podia, ale pouze ve „stand by“ režimu, proto skupina koncertuje již spíše sporadicky.

 

Vašo Patejdl

Legenda slovenské populární hudby letos navštíví Slovácké léto! Vašo Patejdl, který stál za zrodem skupiny Elán, se před několika lety dal na sólovou dráhu a vystupuje s vlastní kapelou. Hity, které vnikly za doby fungování Elánu (Kočka, Stužková…), nebo za jeho sólové kariéry (Nepriznaná, Ak niesi moja…) zná v dnešní době opravdu každý, a proto jeho vystoupení jistě potěší jak mladé posluchače, tak starší dlouhodobé fanoušky.

 

Michal Hrůza

Michal Hrůza je český zpěvák, který u nás prorazil se skupinou Ready Kirken. Natočili celkem pět hudebních alb a do povědomí veřejnosti se zapsali především skladbami Zejtra mám nebo 1+1. Před deseti lety kapelu Ready Kirken opustil a založil novou skupinu s názvem KAPELA HRŮZY. Ta má na kontě také již řadu alb, ze kterých vyšly hity jako Bílá velryba, Sněhulák či Jsi má baletka, co tančí. Je také uznávaným tvůrcem televizních znělek seriálů, filmových soundtracků (Vyprávěj, Martin a Venuše, Zakázané uvolnění…), ale i textařem a skladatelem. Po těžkém úrazu, který utrpěl při rvačce, kde chtěl pomoci ubližovaným, je již zcela v pořádku a s novým elánem a energií opět koncertuje a věnuje se naplno hudební činnosti. A nyní můžete vidět Michala Hrůzu také na Slováckém létě 2017!

 

Rybičky 48

V roce 2002 vznikla v Kutné Hoře pop-punková kapela Banánový Rybičky, ale po čase změnila svůj název na Rybičky 48, pod kterým ji fanoušci znají dnes. Skupina hraje v původním složení od svých počátků až do dnešních dnů, jen tuto sestavu doplnil před pár lety další kytarista. Kluci odehráli více než tisíc koncertů v Čechách i zahraničí a patří mezi vyhledávané festivalové taháky. Vystupovali také například i jako support na zahájení světového turné legendární americké punkrockové formace The Offspring. Na kontě mají 5 studiových desek, ale i DVD, také několik desítek známých songů a řadu videoklipů.

 

ATMO music

ATMO music je liberecký hudební projekt, který vznikl před pěti lety a jeho hlavními členy jsou rapper „Beef“ a hudební producent „ODD“. Jedná se o nejrychleji rostoucí kapelu současnosti, která má desítky milionů zhlédnutí na YouTube. ATMO music vychází především z kořenů ovlivněných rapovou hudbou, ale díky společnému vkusu a naladění obou hlavních interpretů se otevírá více žánrovým přesahům. Často ve svých singlech spolupracují s Lipem, Sebastianem či Jakubem Děkanem.

 

Zoči Voči

Zoči Voči je slovenská rocková hudební skupina z Nitry, která ve své tvorbě vychází z metalcoru, punku, rocku, hardcoru, ale i popu. Převážná část jejich repertoáru je vlastní tvorba, k níž texty a hudbu píše Michal Žitňanský, který spolu s Filipem Mikem v roce 2004 kapelu založil. Poznávacím znamením kapely je melodičnost a chytlavé texty.
 
 

Program pro děti

Skákací hrad pro dobrou věc

Ani letos nepřipravíme děti o možnost vyřádit se na skákacím hradu. Symbolický poplatek, který budeme za oblíbenou atrakci vybírat, poputuje jako každý rok rovnou do naší benefice

 
 

Malí plyšáci s velkým srdcem

V týdnech před Slováckým létem už devět let sbíráme od veřejnosti plyšové hračky a v průběhu festivalu je pak prodáváme v benefičním stánku. Děti tak mohou získat nového kamaráda a klienti Domova pro osoby se zdravotním postižením Medlovice a Diakonie ČCE – střediska CESTA Uherské Hradiště zase potřebné pomůcky nebo rozšíření služeb.

 

Dětský běh

Poprvé se pod hlavičkou Slováckého léta bude běhat. Myslíme na trénované profesionály, ale taky na rodiče s dětmi, kteří si chtějí jen užít radost z pohybu. Vše podstatné o Dětském běhu najdete tady. Program pro děti budeme dále doplňovat, tak se zase brzy vraťte.

 

Bláznivá olympiáda pro děti

Netradiční soutěže pro děti na zábavných stanovištích pod taktovkou Střediska volného času Klubko Staré Město a Sběrných surovin UH. V sobotu 1. 7. od 14 hod. na Masarykově náměstí.


Zábava

Karibská Mezcla party

Největší latino akce letošního léta v Uherském Hradišti se uskuteční v sobotu 8. července od 20 hodin na Jezuitské koleji. Opět jsme spojili síly se Salsou Kyjov, abychom vás mohli nažhavit krásami Latinské Ameriky v rytmech salsy, bachaty, zouku i kizomby.

Po celý večer vás bude kubánskou a dominikánskou hudbou provázet živá kapela Mezcla Orquesta z Prahy. Do brazilských a angolských koutů světa vás zavede DJ Martin Šmoldas z Brna. Těšit se můžete i na taneční workout a taneční show od těch nejlepších v celé republice.

Jistě vás potěšíme širokou nabídkou karibských rumů a míchaných nápojů. Na zasycení žaludku poslouží dobroty z grilu. Občerstvení zajistí Galerie Slováckých vín.

Program:

20:00 – 20:30 Rytmus pro život – Pokud si chcete vyzkoušet hru na bubny a vžít se do života afrických kmenů, přijďte včas.
21:00 Workout – bubenická improvizační show s Tecou (afro dance)
22:00 Workout – Salsa Cubana s Pavlem Maximenkem a Alex (kubánská salsa)
22:10 Taneční show – Jacinto a Daša (semba) + Pavel a Alex (salsa cubana). Letošní mistři ČR v salse jsou skvěle sehraní a do kubánského rauše vás dostanou svou originální taneční show.
Lambazouk – Lambamania – nejlepší lambazouková skupina v ČR (brazilská lamba-show).

Vstupné:
200,- Kč v předprodeji
250,- Kč v hotovosti na místě

Předprodej akce

Více informací:
salsakyjov@seznam.cz
Tel.: 733 661 380

 

Folklorní večer Slováckého léta

Desátý ročník Slováckého léta přináší spoustu novinek, pro milovníky folkloru je vyhrazen celý pondělní večer 3.7. V historických prostorech Jezuitské koleje se představí ty nejlepší folklorní soubory ze Slovácka. Tešit se můžete mimo jiné na CM Bálešáci, CM Ohnica a Folklorní soubory Dolina a Míkovjan. O hlavní program se postará Musica Folklorica a bratislavský Folklorní soubor Ekonóm.

Program:

Folklorní soubory: 

18:00  CM Bálešáci a FS Dolina

18:40  CM Ohnica a FS Míkovjan

Hlavních hosté:

19:30  Musica Folkorica 

20:30  FS Ekonóm z Bratislavy

Beseda u cimbálu:

22:00  CM Ohnica

Vstupné:
100,- Kč v předprodeji
150,- Kč v hotovosti na místě

Předprodej akce

 

Fashion Show Slováckého léta

Přehlídka lifestylové módy z New Yorku, plavek, autorských a designových kolekcí šatů a šperků
Vystoupí kapela Marco Cano & Cover Paradise a Barmani Zlín Vám předvedou svou show.

Vstupné v předprodeji: 290 Kč
Vstupné na místě: 350 Kč

Předprodej akce

Generální partner
Adell Trading
Hlavní partner
Fonergy
Hlavní partner
Crea Vision
Hlavní partner
Město Uherské Hradiště
Hlavní partner
Starobrno
Hlavní partner
AUTO UHERSKÉ HRADIŠTĚ, spol. s r.o.
9
Sportovních disciplín
38
Hodin hudby
10
Dní
1
Město plné písku