Slovácké léto10. narozeniny slavíme novinkami | Slovácké léto
Dosud nemáte vybranou žádnou registraci.
10. narozeniny slavíme novinkami: běh, tv přenos, volejbalová špička a Šípková s Onderem
22. 05. 2017

10. narozeniny slavíme novinkami: běh, tv přenos, volejbalová špička a Šípková s Onderem

Už 10. ročník sportovně-hudebního festivalu Slovácké léto si užijí jeho návštěvníci v termínu 30. 6. – 9. 7. 2017. Kromě klasiky, tedy hudebních špiček z Česka i Slovenska, sportovních turnajů a doprovodných programů, chystají organizátoři i několik novinek. Mimo jiné se bude poprvé pod hlavičkou Slováckého léta běhat, festival se stane hostitelem jednoho ze čtyř špičkových turnajů prestižní série Staropramen Super Cup, a přímý přenos z něj zařadí do svého vysílání ČT Sport. Ženy si mohou zacvičit a zatančit pod vedením Olgy Šípkové a Jana Ondera.

Na plné pecky s Hrůzou, Mňágou a Rybičkama

Každodenní koncerty na Masarykově náměstí se v posledních letech staly hlavním tahákem Slováckého léta, vždyť kde jinde si můžete poslechnout české a slovenské hudební mistry zdarma. Desátý ročník nebude výjimkou. „Letos se můžeme těšit na opravdové lahůdky. Mezi legendy můžeme s klidným srdcem počítat například Mňágu a Žďorp nebo Vašo Patejdla, Iné Kafe už zase na Slováckém létě hrálo tolikrát a s takovým úspěchem, že se snad neurazí, když je za legendu označíme taky. Doplní je Michal Hrůza, Argema, Zoči Voči, ATMO music a Rybičky 48, o které si naši návštěvníci vehementně říkali už několik let,“ vypočítává hlavní organizátor festivalu Marek Pochylý.

Organizátoři letos zvažují zavedení prémiové zóny před pódiem, kde by vybírali benefiční vstupné. „Výhodou je, že budete v ideální poslechové a pohledové zóně s přístupem k vlastnímu občerstvení a toaletám. Stále bude možné tuto zónu nenavštívit a užít si koncerty zdarma,“ upřesňuje Marek Pochylý.

Sport pro děti i špičkové profesionály s živým televizním přenosem

Cílem Slováckého léta je už deset let nejen pobavit, ale taky podporovat pozitivní přístup ke sportu a fair play. Proto jsou sportovní aktivity a turnaje zaměřeny na co nejširší publikum. „Letos zase nabídneme klasiku – plážový volejbal, fotbal, pétanque nebo házenou. Novinkou je běh, který jsme si vloni vyzkoušeli při spojení s Velkomoravským půlmaratonem, a v roce 2017 poprvé pořádáme své vlastní běhy na 10 a 5 kilometrů a symbolický závod pro děti. Na druhém konci spektra sportovních zážitků stojí Staropramen Super Cup. Podařilo se nám totiž získat pořadatelství jednoho ze čtyř nejprestižnějších turnajů v plážovém volejbalu. Na Slovácké léto spolu s ním zavítají ti nejlepší čeští hráči. Prestiž turnaje stvrzuje i to, že přímý přenos z finále si nenechají ujít kamery České televize v přímém přenosu,“ prozrazuje Marek Pochylý.

Pokud nemůžete být přímo na Masarykově náměstí, zapněte si ČT Sport v neděli 9. července od 18. hodiny večerní.

Fitness Day s Olgou Šípkovou a Janem Onderem

Den plný pohybu především pro ženy nebude na Slováckém létě chybět ani v roce 2017, a to v neděli 2. července od 8 do 14.30 na nádvoří Jezuitské koleje. Na oslavu jubilejního 10. ročníku festivalu zavítají ti nejlepší vedoucí cvičení a tance. Kromě Miloslava Vaňka ze Sport centra Maty ve Zlíně a Bohdany Poláchové z hradišťského Akropolisu se můžete těšit na dva další opravdu atraktivní lektory. Fit jógu pro ženy povede bývalá mistryně Evropy i světa ve sportovním aerobiku žen Olga Šípková. A v rytmu latiny pro ženy vás spolehlivě roztančí fešák z oblíbené televizní taneční soutěže Star Dance Jan Onder. Registrovat se můžete na www.slovackeleto.cz/sport/fitness.

Doprovodný program

Slovácké léto ale nejsou jen koncerty a sportovní turnaje. Letos se můžete těšit například i na módní přehlídku, folklorní večer nebo salsa party. A samozřejmostí jsou i benefiční aktivity ve prospěch Diakonie ČCE – střediska CESTA Uherské Hradiště a Domova pro osoby se zdravotním postižením v Medlovicích. Veškeré aktuální informace organizátoři pravidelně doplňují na web www.slovackeleto.cz.

 

Autor: Petra Kučerová

Generální partner
Česká zbrojovka a.s.
Hlavní partner
Jarošovský pivovar
Hlavní partner
Crea Vision
Hlavní partner
Ray Service
Hlavní partner
Město Uherské Hradiště
Hlavní partner
Mesit
Hlavní partner
Omnipol
Hlavní partner
Lion Car
10
Sportovních disciplín
38
Hodin hudby
10
Dní
1
Město plné písku