Slovácké létoBěh pro Paměť národa v Uh. Hradišti | Slovácké léto
Dosud nemáte vybranou žádnou registraci.
Běh pro Paměť národa v Hradišti: zachránili jsme dalších 51 hodin příběhů
17. 06. 2019

Běh pro Paměť národa v Hradišti: zachránili jsme dalších 51 hodin příběhů

185 registrací na běh 5 nebo 10 kilometrů, 47 na procházku po historii města, plus dobrovolné příspěvky. To vše dalo dohromady 61 212 korun, které lidé v Uherském Hradišti věnovali svým pohybem při historicky prvním místním Běhu pro Paměť národa v sobotu 18. května.

Celkem 185 statečných se odhodlalo v sobotu symbolicky vzpomenout „na všechny, kteří to nevzdali“, a aktivně se zapojili do Běhu pro Paměť národa, který startoval z Masarykova náměstí a vedl je slováckou krajinou. Necelá padesátka lidí pak místo běhu zvolila dvoukilometrový pěší okruh po historii města, který končil v uherskohradišťské bývalé věznici. Celkem organizátoři zaznamenali 232 registrace.

„Rádi bychom poděkovali všem, kteří se do Běhu pro Paměť národa zapojili, ať už jako běžci, organizátoři nebo dobrovolníci. I díky nim se nám podařilo získat částku, která pomůže uchovat dalších 51 hodin příběhů pamětníků 20. století,“ uvedl za organizátory Marek Pochylý.

Mezi mnohem většími městy se Uherské Hradiště zařadilo v počtu běžců na skvělé 3. místo, hned za Prahu a Olomouc.

Běh pro Paměť národa v Uherském Hradišti odstartoval pan Karel Dýnka, dlouholetý sbormistr sboru Svatopluk, osobnost města Uherské Hradiště. Jeho příběh také patří mezi ty, které už spolek Post Bellum zaznamenal, a to prostřednictvím studentského projektu Příběhy našich sousedů.

Součástí doprovodného programu byl i symbolický dětský běh, do kterého se zapojilo 16 nejmenších běžců, koncert kapel 4 Z TANKU a PSÍK a akuStyk. Každý, kdo zaplatil registrační poplatek na běh nebo procházku a přispěl k uchování vzpomínek dalších pamětníků 20. století, byl zařazen do slosování o letenku balónem od společnosti Balony.eu.

Záštitu nad Během pro Paměť národa v Uherském Hradišti převzal starosta města Ing. Stanislav Blaha. Jeho pořadateli byli Post Bellum, o.p.s., Gymnázium Uherské Hradiště a Staroměští šohajíci.  Další podrobnosti a aktuality najdete na webu nebo ve facebookové události.

Celkově se do letošního Běhu pro Paměť národa na 10 místech zapojilo více než 2 740 běžců a na zaznamenání příběh pamětníků 20. století přispěli částkou 921 tisíc korun.

Generální partner
Česká zbrojovka a.s.
Hlavní partner
Jarošovský pivovar
Hlavní partner
Crea Vision
Hlavní partner
Ray Service
Hlavní partner
Město Uherské Hradiště
Hlavní partner
Mesit
Hlavní partner
Omnipol
Hlavní partner
Lion Car
10
Sportovních disciplín
38
Hodin hudby
10
Dní
1
Město plné písku