Slovácké létoBěh pro pamět národa | Slovácké léto
Dosud nemáte vybranou žádnou registraci.
Za Paměť národa můžete poprvé běžet i v Uherském Hradišti
04. 03. 2019

Za Paměť národa můžete poprvé běžet i v Uherském Hradišti

Post Bellum o. p. s., Gymnázium Uherské Hradiště a spolek Staroměští šohajíci, kteří stojí za festivalem Slovácké léto, pořádají poprvé v Uherském Hradišti pod heslem „za všechny, kteří to nevzdali“ Běh pro Paměť národa. Smyslem projektu je připomenout osudy pamětníků z projektu Paměť národa a vybrat finanční prostředky na natáčení jejich příběhů.

Běh pro Paměť národa se v minulých letech zabydlel už v několika městech České republiky, poprvé letos zavítá i do Uherského Hradiště, a to v sobotu 18. května 2019. Za myšlenkou přenést tuto aktivitu i do srdce Slovácka stojí Drahomír Hlaváč, učitel dějepisu na Gymnáziu Uherské Hradiště.

 „Znalost moderních dějin je důležitá. Paměť národa sleduji dlouho, a když jsem viděl, že je možné připojit se k organizaci běhu, chtěl jsem studentům nabídnout možnost podílet se na projektu, který mi jako učiteli dějepisu dává smysl,“vysvětluje Drahomír Hlaváč.

Do organizační části přispějí i Staroměští šohajíci, kteří v Uherském Hradišti pořádají úspěšný hudebně-sportovní festival Slovácké léto.

„Náš vklad bude spočívat v tom, že poskytneme trasy na 5 a 10 kilometrů, prověřené už z minulých let Během Slováckého léta. Rádi se zapojíme do propagace, organizace a nabídneme mentory pro studentský tým,“upřesňuje za Staroměstské šohajíky Marek Pochylý.

V Plzni, Hradci Králové, Olomouci, Brně a Českých Budějovicích pořádá běhy Post Bellum prostřednictvím svých regionálních kanceláří. V Ostravě sdružení Pant a Post Bellum. V Třebíči Gymnázium Třebíč, studentský parlament Třebíč a Post Bellum. Jakuba Pánka z této obecně prospěšné společnosti těší především zapojení mladých lidí.

„Je to radost. Společně s Třebíčí je Uherské Hradiště další místo, kde se na organizaci akce od začátku podílejí studenti a sami ji tvoří. Moc nás těší, že jim akce dává smysl a že jsou ochotní se přípravě věnovat ve svém volném čase a napřít do toho svoji energii. Další studenti nám pomáhají v jiných městech jako dobrovolníci. A další studenti běží jako účastníci. Všem jim děkujeme,“říká Jakub Pánek.

V Uherském Hradišti budete moct Paměť národa podpořit nejen během, ale taky například historickou procházkou s průvodcem po dějinách města. Výtěžek ze startovného podpoří Post Bellum a natáčení dalších příběhů, primárně vždy v regionech, kde se běh koná. Akci doprovodí výstava příběhů Paměti národa od 28. 4. do 19. 5. na Masarykově náměstí a řada vzdělávacích i zábavných aktivit pro děti i dospělé.

 Záštitu nad Během Paměti národa v Uherském Hradišti převzal starosta města Ing. Stanislav Blaha.

 Další podrobnosti a aktuality najdete na webunebo ve facebookové události.

Kontakty:

Post Bellum, o.p.s.: Jana Holcová, jana.holcova@postbellum.cz

Gymnázium UH: Drahomír Hlaváč, drahomir.hlavac@seznam.cz

Staroměští šohajíci: Petra Kučerová, pet-kucerova@seznam.cz

Generální partner
Česká zbrojovka a.s.
Hlavní partner
Jarošovský pivovar
Hlavní partner
Crea Vision
Hlavní partner
Ray Service
Hlavní partner
Město Uherské Hradiště
Hlavní partner
Mesit
Hlavní partner
Omnipol
Hlavní partner
Lion Car
10
Sportovních disciplín
38
Hodin hudby
10
Dní
1
Město plné písku