Slovácké létoBenefice 2020: nábor dárců dřeně, podpora sportu dětí a Tabák pro nemocnici | Slovácké léto
Dosud nemáte vybranou žádnou registraci.
Benefice 2020: nábor dárců dřeně, podpora sportu dětí a Tabák pro nemocnici
24. 06. 2020

Benefice 2020: nábor dárců dřeně, podpora sportu dětí a Tabák pro nemocnici

Ani v roce 2020 neopomene Slovácké léto pokračovat v benefičních aktivitách. Festival se aktivně zapojí do náboru dárců dřeně, dražbou sportovních fotografií podpoří sportování u dětí ze sociálně slabých rodin, a benefiční budou i oba koncerty kapely Tabák.

Vydraž sportovní fotografii, získej lístky na koncert a potkej se s oblíbenou kapelou

Ve spolupráci s Českou olympijskou nadací uspořádá Slovácké léto dražbu exkluzivních sportovních fotografií ve prospěch dětí ze sociálně znevýhodněných rodin, které touží sportovat, a Česká olympijská nadace jim to dlouhodobě umožňuje.

Každou fotografii spojí organizátoři s jedním koncertem Slováckého léta 2020. Vítěz dražby získá kromě fotky i dvě vstupenky na koncert a možnost setkat se s danou kapelou nebo interpretem.

Vyvolávací cena každé fotografie je 1 500 korun. Všechny jsou k vidění v albu na Facebooku a přihazovat se bude přímo pod fotkou.

Dražba bude ukončena vždy ve 20 hodin dne předcházejícího koncertu. S vítězem se organizátoři spojí a dohodnou se na předání financí, fotografie a dalších podrobnostech.

Vybranou částku převedou na transparentní sbírkový účet České olympijské nadace 269176260/0300.

Dražba probíhá na základě Veřejné sbírky čj. S-MHMP/286985/2015, 358677/2015. Výtěžek z prodeje předmětů bude použit pro účely České olympijské nadace, která je charitativním projektem Českého olympijského výboru. Projekt podporuje děti ve věku 6 až 18 let ve sportování. Výtěžek z jejich prodeje podpoří poslání nadace.

Fotografie byly součástí výstavy Sportovní fotografie roku 2018 a 2019 na Staroměstské radnici v Praze a následně věnovány České olympijské nadaci.

Slovácké léto České olympijské nadaci každoročně předává výtěžek z beachvolejbalového turnaje MIX Amatér.

Daruj dobro od kosti pro Český národní registr dárců dřeně

Po celou dobu trvání Slováckého léta budou pracovníci Českého národního registru dárců dřeně od 16.00 do 18.00 oslovovat dárce ve Smetanových sadech v blízkosti Slovácké búdy.

Od 18. do 20. hodin je najdou návštěvníci v odběrovém stanu za fotbalovým stadionem.

„Z účasti na letošním Slováckém létě máme opravdu velikou radost a jsme za příležitost nabírat zde nové členy do Českého národního registru dárců dřeně velice vděční. Je to akce, kterou navštěvuje přesně ta cílová skupina lidí, která je pro vstup do registru vhodná, a to mladí zdraví lidé, sportovci a rodiče,“ říká Xenie Mráčková z Registru.

Nábor do ČNRDD  probíhá pomocí jednoduchého stěru tyčinkami z dutiny ústní (stěr se provádí na levé i pravé horní straně úst zároveň po dobu jedné minuty) a vyplněním krátkého dotazníku. Vše dohromady zabere asi 7 minut.

Podmínky vstupu:

  • věk 18-35 let
  • dobrý zdravotní stav
  • žádné závažné onemocnění v minulosti
  • bez trvalého užívání léků (nepočítá se antikoncepce a léky na sezonní alergii)
  • váha vyšší než 50 kg

Na video ČNRDD se můžete podívat TADY.

Pro sdílení na sociálních sítích použijte hashtag #dobroodkosti

Tabák poděkuje nemocnici a zdravotníkům

Kapela Tabák – Kabát Revival pravidelně zahajuje a ukončuje Slovácké léto. Stejně tomu bude i letos, navíc s benefičním bonusem.

„S kapelou jsme se dohodli, že darujeme náš honorář za zahajovací koncert Slováckého léta nemocnici v Uherském Hradišti, kde jsme se všichni narodili,“ prozradil zpěvák Radek Malenovský, který je i autorem hymny Slováckého léta Léto je v nás.

Na závěrečný koncert 12.7. zase Tabák nabízí vstupenky zdarma zdravotníkům.

Dárkové poukazy

Koupili jste vstupenky na Olympic nebo do VIP zóny na ostatní koncerty a přemýšlíte jak...
Generální partner
Česká zbrojovka a.s.
Hlavní partner
Jarošovský pivovar
Hlavní partner
Crea Vision
Hlavní partner
Ray Service
Hlavní partner
Město Uherské Hradiště
Hlavní partner
Lion Car
Hlavní partner
Mesit
10
Sportovních disciplín
38
Hodin hudby
10
Dní
1
Město plné písku