Slovácké létoCestovatelský festival Cestobraní proběhne online a podpoří zdravotníky | Slovácké léto
Dosud nemáte vybranou žádnou registraci.
Cestovatelský festival Cestobraní proběhne online a podpoří zdravotníky
08. 04. 2020

Cestovatelský festival Cestobraní proběhne online a podpoří zdravotníky

Cestovatelský festival Cestobraní proběhne online a podpoří zdravotníky

První ročník cestovatelského festivalu Cestobraní se uskuteční v plánovaném termínu, a to v sobotu 18. dubna, pouze čas se přesouvá na 17.00. Šest přednášejících nakonec bude ve zhruba dvouhodinovém programu vyprávět o cestování online. Vstupné bude benefiční a v plné výši podpoří zdravotníky z Uherskohradišťské nemocnice.

Původně byl v plánu celodenní festival s desítkou vystupujících, doprovodným programem, koncertem i ochutnávkou specialit. „Všichni víme, jaká je teď situace, a tak jsme se museli přizpůsobit i my. Bylo nám líto festival zrušit úplně, a tak jsme se rozhodli pro online formu,“ vysvětluje organizátor Cestobraní Marek Pochylý.

Moderátor a štáb budou vysílat z kina Hvězda. „Městská kina Uherské Hradiště mají technické zázemí na to, abychom mohli online konferenci odvysílat od nás, to je z původního místa živého festivalu. Těšíme se na novou zkušenost,“ uvedl ředitel Městských kin Josef Korvas.

Moderátorem Cestobraní online zůstává Jiří Eibensteiner, který diváky seznámí s Novým Zélandem. O svých cestách po světě budou vyprávět Hanka Machalová (Japonsko), Karel Wolf (národní parky USA), Monika Benešová (Pacifická hřebenovka), Vojtěch Novák (Aljaška) a Václav Marhoul (Ukrajina).

„Diváci, kteří se připojí k online přenosu festivalu, mohou zaplatit dobrovolné vstupné na transparentní účet Uherskohradišťské nemocnice. Výtěžek v plné výši poputuje právě zdravotníkům,“ říká Marek Pochylý. Veškeré podrobnosti, číslo účtu a odkaz na online přenos najdou zájemci ve facebookové události Cestobraní: cestovatelský festival.

Podporu lidem v první linii organizátoři Cestobraní online vyjádří i další formou. „Právě nyní vzniká píseň a videoklip, který má být poděkováním zdravotníkům, policistům, záchranářům, ale třeba i prodavačům. Zkrátka všem, bez kterých by to v těchto dnech nebylo možné zvládnout. Premiéra videoklipu proběhne právě 18. dubna v průběhu Cestobraní online,“ prozrazuje Marek Pochylý.

Zároveň vyzývá všechny v první linii, aby posílali svá autentická videa. „Rádi je využijeme v právě vznikajícím videoklipu.“ Bližší informace najdete tady.

Generální partner
Česká zbrojovka a.s.
Hlavní partner
Jarošovský pivovar
Hlavní partner
Crea Vision
Hlavní partner
Ray Service
Hlavní partner
Město Uherské Hradiště
Hlavní partner
Mesit
Hlavní partner
Omnipol
Hlavní partner
Lion Car
10
Sportovních disciplín
38
Hodin hudby
10
Dní
1
Město plné písku