Cestovatelský festival Cestobraní proběhne online a podpoří zdravotníky | Slovácké léto
Dosud nemáte vybranou žádnou registraci.
Cestovatelský festival Cestobraní proběhne online a podpoří zdravotníky
08. 04. 2020

Cestovatelský festival Cestobraní proběhne online a podpoří zdravotníky

Cestovatelský festival Cestobraní proběhne online a podpoří zdravotníky

První ročník cestovatelského festivalu Cestobraní se uskuteční v plánovaném termínu, a to v sobotu 18. dubna, pouze čas se přesouvá na 17.00. Šest přednášejících nakonec bude ve zhruba dvouhodinovém programu vyprávět o cestování online. Vstupné bude benefiční a v plné výši podpoří zdravotníky z Uherskohradišťské nemocnice.

Původně byl v plánu celodenní festival s desítkou vystupujících, doprovodným programem, koncertem i ochutnávkou specialit. „Všichni víme, jaká je teď situace, a tak jsme se museli přizpůsobit i my. Bylo nám líto festival zrušit úplně, a tak jsme se rozhodli pro online formu,“ vysvětluje organizátor Cestobraní Marek Pochylý.

Moderátor a štáb budou vysílat z kina Hvězda. „Městská kina Uherské Hradiště mají technické zázemí na to, abychom mohli online konferenci odvysílat od nás, to je z původního místa živého festivalu. Těšíme se na novou zkušenost,“ uvedl ředitel Městských kin Josef Korvas.

Moderátorem Cestobraní online zůstává Jiří Eibensteiner, který diváky seznámí s Novým Zélandem. O svých cestách po světě budou vyprávět Hanka Machalová (Japonsko), Karel Wolf (národní parky USA), Monika Benešová (Pacifická hřebenovka), Vojtěch Novák (Aljaška) a Václav Marhoul (Ukrajina).

„Diváci, kteří se připojí k online přenosu festivalu, mohou zaplatit dobrovolné vstupné na transparentní účet Uherskohradišťské nemocnice. Výtěžek v plné výši poputuje právě zdravotníkům,“ říká Marek Pochylý. Veškeré podrobnosti, číslo účtu a odkaz na online přenos najdou zájemci ve facebookové události Cestobraní: cestovatelský festival.

Podporu lidem v první linii organizátoři Cestobraní online vyjádří i další formou. „Právě nyní vzniká píseň a videoklip, který má být poděkováním zdravotníkům, policistům, záchranářům, ale třeba i prodavačům. Zkrátka všem, bez kterých by to v těchto dnech nebylo možné zvládnout. Premiéra videoklipu proběhne právě 18. dubna v průběhu Cestobraní online,“ prozrazuje Marek Pochylý.

Zároveň vyzývá všechny v první linii, aby posílali svá autentická videa. „Rádi je využijeme v právě vznikajícím videoklipu.“ Bližší informace najdete tady.

Generální partner
Česká zbrojovka a.s.
Hlavní partner
Crea Vision
Hlavní partner
Ray Service
Hlavní partner
Město Uherské Hradiště
Hlavní partner
Minipivovar ROTOR z Kunovic
Hlavní partner
C.S.O.
20
Sportovních disciplín
38
Hodin hudby
10
Dní
1
Město plné písku