Slovácké léto„Díky Slováckému létu máme v Česku aspoň jeden turnaj s centrkurtem na náměstí,“ říká Matyáš Džavoronok | Slovácké léto
Dosud nemáte vybranou žádnou registraci.
„Díky Slováckému létu máme v Česku aspoň jeden turnaj s centrkurtem na náměstí,“ říká Matyáš Džavoronok
07. 07. 2023

„Díky Slováckému létu máme v Česku aspoň jeden turnaj s centrkurtem na náměstí,“ říká Matyáš Džavoronok

Spolu s parťákem Václavem Berčíkem patřil Matyáš Džavoronok (na fotce vpravo) ke žhavým adeptům na vítězství v oficiálním turnaji České asociace beachvolejbalových klubů, v Českém poháru mužů 2*. Ten hostil 4.-6. července sportovně-hudební festival Slovácké léto v Uherském Hradišti. Nakonec se radovali z bronzové medaile, když porazili dvojici Daniel Fabikovič – Václav Kurka. „Tak vyrovnané zápasy rozhoduje jedna dvě chybky,“ řekl těsně před soubojem o třetí místo.

Matyáši, je to pár minut, co jste těsně prohráli souboj o finále. Jak to prožíváte právě teď?

Teď jsem naštvaný, protože druhý set jsme celý prohrávali, stahovali do koncovky, měli jsme tam několik šancí, které jsme neproměnili. A bohužel podobné to bylo i v tiebreaku. To jsme hodně prohrávali, pak stáhli, v jednu chvíli jsme vedli o dva body, potom jsme to sice měli na ruce, ale kluci měli v tu chvíli trochu víc štěstí a lepší servis a tak nakonec vyhráli.

Šance na medaili pořád žije, s čím půjdete do boje o třetí místo?

Takové vyrovnané zápasy rozhodují jedna dvě chybky, úplné detaily, takže žádné velké poučení nebo taktika. Spíš se to teď pokusíme hodit za hlavu, psychicky se naladit na to, že chceme získat třetí místo, a taky do toho tak nastoupit.

V minulosti jste na Slováckém létě hrál, stejně jako váš bratr Donovan. Vidíte v turnaji nějaký posun?

Naposledy jsem tady hrál před dvěma lety. Srovnávat nechci, spíš je tam zkrátka každoroční spokojenost. Slovácké léto patří k jedněm z nejoblíbenějších turnajů na české tour jak pro mě, tak myslím můžu mluvit i za všechny ostatní hráče, co si tak mezi sebou říkáme. Je to super turnaj.

Centrkurt na náměstí asi pořád ještě není úplně obvyklý…

V zahraničí je takových turnajů spousta, v Česku to obvyklé není. Slovácké léto bývá jediný turnaj, který má centrkurt na náměstí, občas snad jen mistrovství republiky. Na české poměry je Slovácké léto opravdu unikát. My hráči jsme moc rádi, že aspoň jeden takový turnaj v Česku máme.

Šestkový volejbal aktuálně nehrajete. Jaké máte plány po Slováckém létě?

S parťákem Vendou máme rozjetou sezónu, čekají nás ještě zahraniční turnaje. Za týden už chceme jet na kvalifikaci na challenge do Espinha. Potom nás čeká Slovinsko, snad domácí turnaj v Brně na Sokoláku a mistrovství republiky. A doufáme ještě v něco na podzim, když se nám bude dařit. Já jsem teď dokončil druhý ročník na vysoké škole, takže můj osobní plán je dodělat bakalářku a obhájit ji (úsměv).

Dárkové poukazy

Koupili jste vstupenky na Olympic nebo do VIP zóny na ostatní koncerty a přemýšlíte jak...
Generální partner
Česká zbrojovka a.s.
Hlavní partner
Jarošovský pivovar
Hlavní partner
Crea Vision
Hlavní partner
Ray Service
Hlavní partner
Město Uherské Hradiště
Hlavní partner
Lion Car
Hlavní partner
Mesit
10
Sportovních disciplín
38
Hodin hudby
10
Dní
1
Město plné písku