Slovácké létoHonza Grebík pokřtí na Slováckém létě CD: „Připadám si jako neprobuzen ze snu“ | Slovácké léto
Dosud nemáte vybranou žádnou registraci.
Honza Grebík pokřtí na Slováckém létě CD: „Připadám si jako neprobuzen ze snu“
09. 06. 2022

Honza Grebík pokřtí na Slováckém létě CD: „Připadám si jako neprobuzen ze snu“

Muzikant Honza Grebík je neodmyslitelně spjatý s několika regionálními kapelami a v posledních letech i se Slováckým létem. A tak právě na tomto festivalu pokřtí své debutové album Domácí práce. Stane se tak v neděli 3. července od 19 hodin na Česká zbrojovka Stage.

Honzo, pokud se  nepletu, vydal jste už několik CD s různými kapelami, ale toto bude vaše první sólové, je to tak?

Ano, je to tak. Plnohodnotných alb jako člen kapel bylo šest, plus kompilace, maxisingly a další. Jakožto nájemný studiový hráč to přesně nedopočítám, ale tam se budeme motat někde kolem 10 alb. Díky tomu, že jsem se v roce 2020 vydal na vlastní cestu pod svým jménem, uzrál čas potvrdit to prvním vlastním cédéčkem, které je mimo jiné i nedílnou součástí další prezentace a rozvoje. Sice se dneska CD nekupují jako dřív, ale bez fyzického nosiče si to prostě neumím představit.

Můžete nové CD představit? Jaký typ hudebního fanouška osloví, jaká muzika na něm bude?

Písničky vznikaly v covidové pauze a najednou jich bylo dost. Vzniklo jich asi 20, na CD se dostalo 12. Plus píseň Zlatý zuby, která vznikla dřív, a skladba Ve vzpomínkách, kterou jsem napsal pro Argemu a ke které nedávno natočila Argema videoklip. Inspirací je mi každodenní život. Změnil jsem rétoriku textů – některé budou ve Slováckém nářečí. Chtěl jsem udělat jiné písničky a jinou muziku, než jsem dělal dříve v kapelách, kde jsem působil. Myslím, že se to povedlo, a nový styl bude posluchačům a zejména na Slovácku bližší.

Máte na albu i hosty, nebo je to čistě one man show?

V písni Ještě chvíli se mnou zpívá Kamila Polonyová. Je to duet a možná ho někteří znají z videoklipu na YouTube, který jsme spolu natočili. Mé pozvání přijal Vojta Palisa, což je výborný zlínský saxofonista a muzikant. Ten obohatil písničku Čivavy. Celé CD jsme natočili společně s Ondrou Filákem alias Endy Moonem. Většina ho bude znát z kapely Reflexy, kde hraje na basu a zpívá. Ondra je multiinstrumentalista a producent, takže vám vlastně ani neřeknu, na kolik nástrojů tam Ondra bude hrát.  Já točil svoje party a nápady doma, on taky, a postupně jsme si je navzájem posílali a piplali až do finále. Ondru jsem poprosil, jestli by si vzal na starost i roli producenta. I když produkci a aranže písní děláme a ladíme oba, on má hlavní a poslední slovo – ať nesklouzávám k nerozumným rozhodnutím.

Proč budete křtít album právě na Slováckém létě?

Dostal jsem tuhle skvělou příležitost od Marka Pochylého a jeho týmu. Jsem za to neskutečně vděčný. Mám Slovácké léto moc rád, budu hrát s Argemou a můžu pokřtít svoje debutové CD na velkém pódiu, s velkým aparátem, na náměstí v Uherském Hradišti – během jedné z největších a nejlepších kulturních akcí v regionu, odkud pocházím. Když to teď říkám, připadám si jako neprobuzen ze snu. Určitě jsem si to dva roky zpátky nepředstavoval.

Generální partner
Česká zbrojovka a.s.
Hlavní partner
Jarošovský pivovar
Hlavní partner
Crea Vision
Hlavní partner
Ray Service
Hlavní partner
Město Uherské Hradiště
Hlavní partner
Mesit
Hlavní partner
Omnipol
Hlavní partner
Lion Car
10
Sportovních disciplín
38
Hodin hudby
10
Dní
1
Město plné písku