Slovácké létoSlovácké léto 2017: víc deště i pomoci | Slovácké léto
Dosud nemáte vybranou žádnou registraci.
Jubilejní Slovácké léto: víc deště i pomoci
10. 07. 2017

Jubilejní Slovácké léto: víc deště i pomoci

Uplynulých deset dní patřilo v Uherském Hradišti jubilejnímu 10. ročníku sportovně-hudebního festivalu Slovácké léto. 10 dnů, 250 tun písku na Masarykově náměstí, 1 pódium, 9 sportovních disciplín, více než 1 000 registrovaných sportovců, 24 koncertů, 6 zábavných programů pro děti i dospělé, 1 skákací hrad, 1 přímý televizní přenos, a to vše před očima tisíců spokojených fanoušků.

 Letos Slovácké léto ještě víc než v uplynulých ročnících pomáhalo. 4 500 korun získala Česká olympijská nadace, 10 850 korun poputuje na podporu aktivity Podané ruce Lukáškovi. Poprvé se Slováckému létu věnovala i ČT4 Sport, když v přímém přenosu zachytila finále prestižního mezinárodního turnaje Staropramen Cool Super Cup.

Déšť nikoho nezastavil

V letošním roce víc než v minulých ročnících Slovácké léto potrápil déšť. „Všechny sportovní, hudební i doprovodné programy ale proběhly beze změn,“ má radost hlavní organizátor festivalu Marek Pochylý.

V doprovodných programech letos poprvé figurovala například velmi úspěšná módní přehlídka, se zájmem se setkal také Fitness Day pod taktovkou Olgy Šípkové a Jana Ondera nebo skateboardová exhibice přímo na Masarykově náměstí. Sobotní Karibská Mezcla Party na Kolejním nádvoří se stala největší latino party letošního roku na Uherskohradišťsku a navštívili ji lidé nejen z okresu, ale také z Brna nebo Ostravy.

Staropramen Cool Super Cup přivedl do Hradiště volejbalovou špičku

Staropramen Cool Super Cup je seriál čtyř nejprestižnějších mezinárodních volejbalových turnajů a Slováckému létu se letos dostalo pocty stát se hostitelem jednoho z nich. Konal se v termínu 7. až 9. července na Masarykově náměstí a finále v přímém přenosu přenášela ČT4 Sport. Turnaje se účastnila nejelitnější volejbalová špička z celé České republiky i několik dvojic ze zahraničí. Ondřej Perušič a David Schweiner jsou čeští beachvolejbaloví reprezentanti a v Uherském Hradišti byli nasazenými jedničkami.

Na světové úrovni je pár turnajů, kde se hraje přímo ve městě. Ne přímo na náměstí, bývá to spíš u moře, a tak se hraje na pláži. A i v Česku se to stává tradicí, hrává se na náměstích a nám se to líbí. Přijde víc lidí, všichni o tom ví, všichni si všimnou, že se něco děje, vše se odehrává víc v centru dění. A my samozřejmě rádi hrajeme před spoustou diváků,“ pochvaloval si atmosféru turnaje v Uherském Hradišti David Schweiner.

Sport pomáhá

Už od roku 2009 patří k festivalu Benefice Slováckého léta. V posledních letech si výtěžek z prodeje plyšáků, vstupného na skákací hrad nebo společenských večerů sdružení Mysli Jinak a dalších aktivit rozdělují Domov pro osoby se zdravotním postižením Medlovice a Diakonie Českobratrské církve evangelické – střediska CESTA Uherské Hradiště. Benefiční aktivity pro tyto dvě instituce budou pokračovat ještě i v dalších měsících.

Letos se ale organizátoři rozhodli pomáhat ještě víc. Výtěžek z registračních poplatků do turnaje Mix Amatér v plážovém volejbalu podpořil Českou olympijskou nadaci, která pečuje o sportovce ve věku 6 až 18 let. Pro Českou olympijskou nadaci se vybralo 4 500 Kč. Tým BENZA na 3. místě se navíc vzdal své ceny za třetí místo ve prospěch právě této nadace,“ děkuje Marek Pochylý.

Do historicky prvního běžeckého závodu Slováckého léta na 5 a 10 kilometrů se celkově zapojilo 217 běžců. 50 korun z každé registrace bylo opět poskytnuto na dobrou věc. Celkem 10 850 korun podpoří Lukáška z Mařatic, který trpí akutní lymfoblastickou leukémií.

11. ročník Slováckého léta se uskuteční v termínu 29. června až 8. července 2018. Vše podstatné o akci najdete na webu www.slovackeleto.cz.

Generální partner
Česká zbrojovka a.s.
Hlavní partner
Jarošovský pivovar
Hlavní partner
Crea Vision
Hlavní partner
Ray Service
Hlavní partner
Město Uherské Hradiště
Hlavní partner
Mesit
Hlavní partner
Omnipol
Hlavní partner
Lion Car
10
Sportovních disciplín
38
Hodin hudby
10
Dní
1
Město plné písku