Slovácké létoMarek Pochylý: „Slovácké léto bude v plné síle“ | Slovácké léto
Dosud nemáte vybranou žádnou registraci.
Marek Pochylý: „Slovácké léto bude v plné síle“
17. 06. 2020

Marek Pochylý: „Slovácké léto bude v plné síle“

I když to na jaře vypadalo všelijak, sportovně-kulturní festival Slovácké léto i letos odstartuje prázdniny v Uherském Hradišti. Od 3. do 12. července nabídne pestrou škálu sportovních turnajů pro každého, koncerty i doprovodné programy. „Letos to bude víc než kdy jindy o našich fanoušcích,“ říká zakladatel festivalu Marek Pochylý.

Marku, nakonec jste se rozhodli Slovácké léto uspořádat. Jaké změny na návštěvníky čekají?

V létě bude možné pořádat akce až pro tisíc lidí, a tak jsme si řekli, že to už má smysl pro nás, naše fanoušky i vystupující kapely. Samozřejmě bude třeba dodržovat povinná hygienická opatření. S tím souvisí i hlavní změna – z Masarykova náměstí se letos stěhujeme na Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, a to kulturu i některé sportovní disciplíny. V uzavřeném areálu můžeme hlídat počty návštěvníků. Věřím, že přesto proběhne Slovácké léto v plné síle.

Jaké další změny festival čekají?

Z hygienických opatření je to především zavedení bezkontaktního placení NFCtron. Každý návštěvník Slováckého léta si u stánku nabije čip penězi a platit bude právě tímto čipem. Případný přebytek pak budeme vracet na účet. Kromě toho je bezkontaktní placení rychlejší.

Rozhodli jste se taky zavést vratné kelímky…

Ano, na ostatních velkých festivalech je to klasika. Máme připraveny limitované edice tří krásných designů. Buď návštěvníci zálohované kelímky vrátí, nebo si je nechají jako suvenýr.

Přijdou lidé na koncerty, i když jsou poprvé v historii placené?

Věříme tomu. Ceny jsou symbolické a především fanoušci zakoupením vstupenky podpoří přímo ty kapely, které byly postiženy koronavirovou krizí a na Slováckém létě zahrají. Bude to ale o fanoušcích víc než kdy jindy.

Co je letos nového ve sportovním programu?

Je toho spousta. Nordic walking, závody horských kol, noční tenisový turnaj na Rybníčku, dětský sportovní den s projektem Sporťák, streetball, golf nebo odložená akce Na kole vinohrady Uherskohradišťska. Z klasiky nabídneme samozřejmě beachvolejbal, dračí lodě, Žhavé běhy, in-line brusle a spoustu dalších aktivit.

A na co se můžeme těšit v kultuře?

Na Pokáče, InéKafe, Mňágu a Žďorp a poprvé jsme se na účinkování dohodli s Hradišťanem a Jurou Pavlicou. Na Kolejní nádvoří přijede legendární divadelní představení Caveman, Lukáš Hejlík s oblíbeným Listováním a nepřipravíme fanoušky ani o folklorní a taneční večer.

Neopomenete ani pravidelnou benefici?

Chystáme dražbu úžasných sportovních fotografií ve prospěch České olympijské nadace, která podporuje sport u dětí ze znevýhodněných rodin. Každoročně jim posíláme i výtěžek z beachvolejbalového turnaje MIX Amatér. A aktivně se zapojíme do oslovování a náboru nových členů do Českého národního registru dárců dřeně.

Generální partner
Česká zbrojovka a.s.
Hlavní partner
Jarošovský pivovar
Hlavní partner
Crea Vision
Hlavní partner
Ray Service
Hlavní partner
Město Uherské Hradiště
Hlavní partner
Mesit
Hlavní partner
Omnipol
Hlavní partner
Lion Car
10
Sportovních disciplín
38
Hodin hudby
10
Dní
1
Město plné písku