Slovácké léto„Náš největší úspěch v Čechách,“ hodnotí své vystoupení na Českém poháru v Hradišti Luboš Nemec a Marek Jány | Slovácké léto
Dosud nemáte vybranou žádnou registraci.
„Náš největší úspěch v Čechách,“ hodnotí své vystoupení na Českém poháru v Hradišti Luboš Nemec a Marek Jány
18. 07. 2022

„Náš největší úspěch v Čechách,“ hodnotí své vystoupení na Českém poháru v Hradišti Luboš Nemec a Marek Jány

Až ve finále Českého poháru na Slováckém létě v Uherském Hradišti se museli sklonit před vítězným párem Kryštof Oliva a Václav Kůrka slovenští reprezentanti Luboš Nemec a Marek Jány. Těsně před nástupem k finálovému zápasu si turnaj, který probíhal na několika místech včetně centrkurtu přímo na historickém náměstí Uherského Hradiště, pochvalovali.

Za pár minut nastupujete do finále Českého poháru na Slováckém létě v Uherském Hradišti. Můžete už teď zhodnotit právě končící turnaj z vašeho pohledu?

Luboš Nemec: Za oba musím říct, že jsme s turnajem spokojení, daří se nám, dostali jsme se až do finále. Bohužel včera nám celý den pršelo, dnes až do oběda, takže jsou to vydřené zápasy, ale na druhou stranu jsme se mohli ukázat divákům na cetrkurtu na náměstí. Jsem tady potřetí a s organizací jsem velice spokojený, úroveň velmi dobrá. Navíc s tímto centrálním kurtem uprostřed města je to velká paráda a doufám, že to dotáhneme až do vítězného konce.

Je pro vás centrkurt na náměstí novinkou?

Marek Jány: Nové to není, ale vždy to rádi uvítáme, protože to přivede diváky, a divácká kulisa je vždycky brutální a nás to vyhecuje. A pokud je ještě takové hezké počasí jako dnes, tak je to paráda. Jsem tady na Slováckém létě na turnaji poprvé a možná i naposledy, přece jen jsem nejstarší účastník (smích). Velmi se mi tady líbí. Připomíná mi to u nás na Slovensku Bardejov, taky jsme tam mívali beach na náměstí. Oceňuji i rozhodčí, jsou lidští a profesionální. Jediná výhrada, kterou bych měl – když pršelo, všechny balóny byly o 300 gramů těžší a bohužel nebyly k dispozici nějaké sušší, které by se odkládaly na další zápasy. Takže to už nebyl volejbal, ale celkově to bylo určitě v pohodě.

Jak jste se s  deštěm popasovali?

Marek Jány: Nepopasovali, v dešti jsme prohráli (smích). Ale pak jsme to Ježkovi s Hladíkem vrátili, takže jsme spokojení.

Jak budete hodnotit své působení v Uherském Hradišti, potažmo v České republice?

Luboš Nemec: Určitě jako úspěšné. Doteď jsme měli v Čechách dva turnaje, byli jsme sedmí a pátí, teď máme jistotu druhého místa, takže pro nás největší úspěch v Čechách. A to je super.

Generální partner
Česká zbrojovka a.s.
Hlavní partner
Jarošovský pivovar
Hlavní partner
Crea Vision
Hlavní partner
Ray Service
Hlavní partner
Město Uherské Hradiště
Hlavní partner
Mesit
Hlavní partner
Omnipol
Hlavní partner
Lion Car
10
Sportovních disciplín
38
Hodin hudby
10
Dní
1
Město plné písku