Slovácké létoPodložka pro fotbal a florbal bude mít pět vrstev včetně zatravňovacích panelů | Slovácké léto
Dosud nemáte vybranou žádnou registraci.
Podložka pro fotbal a florbal bude mít pět vrstev včetně zatravňovacích panelů
05. 06. 2023

Podložka pro fotbal a florbal bude mít pět vrstev včetně zatravňovacích panelů

Pro 16. ročník Slováckého léta přišli organizátoři s atraktivní novinkou. O prvním víkendu se písečná aréna změní v hřiště se zpevněnou plochou. Na něm se v pátek 30. června odehraje Tanečně-módní show dětí, v sobotu 1. července turnaj fotbale, v neděli 2. července turnaj ve florbale. Vymyslet a především zrealizovat pevnou podložku ale nebylo vůbec snadné.

„Jedna varianta byla položit podložku přímo na zem, ale Masarykovo náměstí není úplně rovné, takže to se nejevilo jako funkční. Druhá možnost byla umístit podložku na vrstvu písku v beach aréně. Mysleli jsme si, že nám bude stačit geotextilie, pryžová podložka a na to už jen položit finální podložku, na které se bude sport odehrávat. Ani to se ale neukázalo jako ideální, protože to nekopírovalo správně terén,“ popisuje zakladatel festivalu Marek Pochylý strastiplnou cestu k atraktivnímu oživení sportovní části festivalu.

„Už jsme byli před rozhodnutím, že to vzdáme a vrátíme se k plážovým aktivitám. Nicméně kolegu Honzu Chlachulu osvítila v noci myšlenka, že bychom  mohli použít ještě jednu vrstvu, a to zatravňovací panely. Proto jsme se domluvili s lokálním výrobcem Puruplast a.s. z Kostelan nad Moravou, že nám je zapůjčí. Podložka se nakonec tedy bude skládat z těchto vrstev: geotextilie, zatravňovací panely, pryžová podložka, geotextilie a nakonec finální povrch,“ dodává Marek Pochylý.

Ve středu 28. června tak organizátoři Slováckého léta na náměstí vysypou tradičních 250 tun písku, ve čtvrtek na ni položí pět vrstev podložek a v pátek povrch čeká první zatěžkávací zkouška. Hned při zahajovacím večeru 30. června se na ní odehraje Tanečně-módní show dětí a o víkendu pak florbalový a fotbalový turnaj.

Pryžovou podložku Slováckému létu zapůjčila Asociace českých filmových klubů, organizátor Letní filmové školy. „Je to podložka, kterou při Filmovce využívají ve sportovní hale, aby z ní vytvořili kinosál. Muselo se zkrátka spojit několik lokálních partnerů, abychom svůj nápad mohli zrealizovat, za což jim děkujeme. Do montáže a následné demontáže v pondělí už investujeme pouze vlastní energii,“ dodává s úsměvem Marek Pochylý.

Generální partner
Česká zbrojovka a.s.
Hlavní partner
Jarošovský pivovar
Hlavní partner
Crea Vision
Hlavní partner
Ray Service
Hlavní partner
Město Uherské Hradiště
Hlavní partner
Mesit
Hlavní partner
Omnipol
Hlavní partner
Lion Car
10
Sportovních disciplín
38
Hodin hudby
10
Dní
1
Město plné písku