Slovácké létoPomohli jsme nemocné Terezce, získali peníze z dražby dresu beachvolejbalistky Kiki a spolupracujeme s VIAIVA | Slovácké léto
Dosud nemáte vybranou žádnou registraci.
Pomohli jsme nemocné Terezce, získali peníze z dražby dresu beachvolejbalistky Kiki a spolupracujeme s VIAIVA
26. 11. 2018

Pomohli jsme nemocné Terezce, získali peníze z dražby dresu beachvolejbalistky Kiki a spolupracujeme s VIAIVA

Nejúspěšnější víkend v téměř desetileté historii má za sebou Benefice Slováckého léta. V pátek 23. listopadu jsme při hokejovém derby v Třinci podpořili nemocnou holčičku částkou převyšující 35 tisíc korun, a to díky nové „plyšákové“ výzvě Úsměv pro tebe. V ten samý den se v Praze odehrál benefiční beachvolejbalový turnaj Vyber si, vydraž si, zahraj si!. Dres Kristýny Hoidarové Kolocové, jedné z historicky nejúspěšnějších českých beachvolejbalistek, na něm byl vydražen za 20 tisíc korun, a to ve prospěch Benefice Slováckého léta. Nová plyšáková výzva Úsměv pro tebe si nemohla přát lepší start.

Páteční hokejové derby domácích HC Oceláři Třinec a HC Vítkovice Ridera se neslo ve znamení pomoci vážně nemocné Terezce Milatové z Třince. Organizátoři zvolili formu tzv. Teddy Bear Toss, kdy se po prvním gólu domácích snesou na ledovou plochu plyšové hračky. A právě ty dodala Benefice Slováckého léta v rámci výzvy Úsměv pro tebe. Za symbolických 50 korun si je návštěvníci utkání do posledního rozebrali ještě před jeho začátkem. Celkem tak přispěli Terezce 20 300 korunami a Benefice Slováckého léta přidala dalších 5 tisíc korun. „K příspěvku pro Terezku se připojil i nadační fond VIAIVA částkou 10 tisíc korun a oznamuje tím oficiální počátek spolupráce s Beneficí Slováckého léta,“prozradil potěšující novinku zakladatel Slováckého léta Marek Pochylý.

Více o plyšákovo-hokejové akci najdete tady.

A jak to vypadalo po prvním gólu domácích zde.

Dres Kristýny „Kiki“ Kolocové vydražil další beachvolejbalista

V rámci 7. ročníku benefičního turnaje Vyber si, vydraž si, zahraj si! se dražili nejen hráči, se kterými si pak ti nejšťastnější mohli zahrát. Ale také další beachvolejbalové atributy, mezi kterými nechyběl ani olympijský dres Kristýny „Kiki“ Hoidarové Kolocové, který za 20 tisíc korun ve prospěch Benefice Slováckého léta vydražil Tomáš Karský. Ten je pravidelným účastníkem turnajů Slováckého léta Adell Open a Adell Night a letos si v Uherském Hradišti zahrál i prestižní Super Cup. „Když jsem viděl, že ten dres se draží ve prospěch Slováckého léta, tak jsem musel,“říká k tomu s úsměvem plážový volejbalista.

Na akci se nám navíc podařilo poslat dál benefiční plyšáky za 1 000 korun.

Více o turnaji najdete tady.

Úsměv pro tebe chce rozveselit Česko

Ke Slováckému létu benefiční aktivity neodmyslitelně patří. Jejich symbolem je malý plyšák, který umí vykouzlit velký úsměv. Záběr akcí, díky kterým organizátoři Slováckého léta získávají finance na dobrou věc, je však mnohem širší. Ke skákacímu hradu, prodeji plyšáků nebo přednáškám pro veřejnost nyní přibyla další – výzva s názvem Úsměv pro tebe.

Princip je jednoduchý – na webu www.usmevprotebe.cz koupíte plyšáka, k němu dostanete i průvodní dopis a pošlete ho dál. Veškeré podrobnosti najdete na webu.

„Cílem projektu Úsměv pro tebe je nejen vybrat dostatek finančních prostředků na benefiční účely, ale také poslat úsměv dál a rozveselit Česko, a to prostřednictvím roztomilých plyšáků. Je to drobnost, kterou dostanete od někoho blízkého, a vykouzlí vám úsměv na tváři,“říká zakladatel Slováckého léta a iniciátor výzvy Úsměv pro tebe Marek Pochylý.

Brzy budete moct například v benefiční dražbě potěšit někoho blízkého volejbalovým míčem, který podepsaly české beachvolejbalové jedničky Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková. Na začátek roku chystáme další zajímavé přednášky sdružení Mysli Jinak a mnoho dalšího.

Peníze, které díky projektu Úsměv pro tebe získáme, podpoří Domov pro osoby se zdravotním postižením Medlovice, Diakonii ČCE – středisko CESTA Uherské Hradiště a Uherskohradišťskou nemocnici. Dveře si ale necháváme otevřené i pro další potřebné, jako tomu bylo například v případě Terezky Milatové.

Generální partner
Česká zbrojovka a.s.
Hlavní partner
Jarošovský pivovar
Hlavní partner
Crea Vision
Hlavní partner
Ray Service
Hlavní partner
Město Uherské Hradiště
Hlavní partner
Mesit
Hlavní partner
Omnipol
Hlavní partner
Lion Car
10
Sportovních disciplín
38
Hodin hudby
10
Dní
1
Město plné písku