Slovácké létoRobert Kufa: Super Cup na Slováckém létě je můj nejoblíbenější turnaj | Slovácké léto
Dosud nemáte vybranou žádnou registraci.
Robert Kufa: Super Cup na Slováckém létě je můj nejoblíbenější turnaj
06. 07. 2021

Robert Kufa: Super Cup na Slováckém létě je můj nejoblíbenější turnaj

Robert „Bob“ Kufa jezdí na Super Cup, který se koná v Uherském Hradišti v rámci festivalu Slovácké léto, pravidelně a nevynechal ani letošní ročník 5. a 6. července. S různými parťáky hradišťský turnaj prestižní série ovládl v roce 2019 i 2020. Letos ho spolu s Adamem Waberem zastavili až ve finále po dvousetové bitvě Donovan Džavoronok a Jan Hadrava.

Roberte, jak se cítíte teď, pár minut po úspěšném semifinálovém boji?

Bylo to emočně vypjaté. Po posledním balónu mi i ukápla slzička. Všichni ví, že Super Cup na Slováckém létě je můj nejoblíbenější turnaj. A ještě když hrajeme na náměstí, ta atmosféra je opravdu skvělá a bouřlivá, má standardy evropských turnajů, takže se sem vždycky moc těšíme. To, že jsme došli až do finále, je opravdu úžasné, dnes je tady zase komplet česká i slovenská špička, takže jsem naprosto nadšený.

Jak vypadá vaše letošní sezóna, je stále poznamenána covidem?

Určitě dozvuky ještě jsou, ale Svaz se pochlapil a snažil se pro nás vytvořit kvalitní túru. To, že Slovácké léto je do ní zařazené, je jen potvrzení toho, že to tady bývá vždycky jeden z vrcholů české sezóny. I světová scéna je trochu poznamenaná, ale zdá se, že úspěšně vyvrcholí olympiádou, takže vlastně dobrý. (smích) Pořád jsou všude cítit omezení a hlavně se to projevilo na počtu turnajů.

Co vás čeká po Hradišti?

Po Hradišti nás čeká ještě Hradiště. (smích) Tak se nám tady líbí, že jsme se rozhodli hrát i ve čtvrtek noční mixy, všechny srdečně zvu se mrknout, bude to zase paráda. O víkendu jedeme do Grazu taky na Super Cup, takže budeme mít porovnání, co se týče organizace i hráčské úrovně. Bude tam komplet česká i rakouská špička. Těšíme se konečně na mezinárodní turnaj, protože s Adamem jsme ještě spolu na žádném nebyli, tak nabereme zkušenosti.

Máte nějaký beachvolejbalový cíl, ke kterému se upínáte?

Neupínám se teď ke konkrétnímu cíli, spíš obecně chci, ať mě volejbal baví a vedle Adama mě zase začal hodně bavit. Takže zatím to nějak neřešíme, domluvili jsme se na tuhle sezónu a uvidíme. Jestli nám to půjde dobře, budeme se snažit prosadit i mezinárodně. Jsme ale nový tým, takže je to těžké, protože nemáme žádné mezinárodní body a dostat se na mezinárodní turnaje dá práci. Chceme se proto zatím etablovat v české špičce a dodržet naši tradici, že jsme kromě jednoho turnaje medailoví. A udržet to samé i na republice.

Generální partner
Česká zbrojovka a.s.
Hlavní partner
Jarošovský pivovar
Hlavní partner
Crea Vision
Hlavní partner
Ray Service
Hlavní partner
Město Uherské Hradiště
Hlavní partner
Mesit
Hlavní partner
Omnipol
Hlavní partner
Lion Car
10
Sportovních disciplín
38
Hodin hudby
10
Dní
1
Město plné písku