Slovácké létoSlovácké léto 2021: Vrcholy festivalu? Super Cup, Pokáč a Jesus | Slovácké léto
Dosud nemáte vybranou žádnou registraci.
Slovácké léto 2021: Vrcholy festivalu? Super Cup, Pokáč a Jesus
11. 07. 2021

Slovácké léto 2021: Vrcholy festivalu? Super Cup, Pokáč a Jesus

Čtrnáctý ročník sportovně-hudebního festivalu Slovácké léto je u konce. V průběhu deseti dnů opět v srdci Uherského Hradiště i po celém Slovácku sportovaly tisíce lidí, další tisícovky se účastnily koncertů, aktivit pro děti a další zábavy.

Počasí bylo tentokrát k organizátorům i návštěvníkům milosrdné, a tak mohly proběhnout všechny plánované aktivity. Nechyběly závody dračích lodí, beachvolejbal, plážový fotbal, pétanque nebo spikebal, Žhavé běhy, Na kole vinohrady Uherskohradišťska nebo hromadná in-line vyjížďka. Pro děti několik zábavných odpolední nebo škola pokeru – to vše bylo součástí letošního Slováckého léta.

„Hradiště má standardy evropských turnajů,“ říká Robert Kufa

Pouze jediný turnaj prestižní série Super Cup v letošním roce vypsal Český volejbalový svaz. A jeho pořádání přiřkl právě Slováckému létu. Po oba červencové sváteční dny se tak v Uherském Hradišti utkali ti nejlepší z českého i slovenského beachvolejbalu.

Všichni ví, že Super Cup na Slováckém létě je můj nejoblíbenější turnaj. A ještě když hrajeme na náměstí, ta atmosféra je opravdu skvělá a bouřlivá, má standardy evropských turnajů, takže se sem vždycky moc těšíme. To, že jsme došli až do finále, je opravdu úžasné, dnes je tady zase komplet česká i slovenská špička, takže jsem naprosto nadšený,“ svěřil se pravidelný účastník hradišťského Super Cupu Robert „Bob“ Kufa, mistr ČR z roku 2013 a čtyřnásobný držitel titulu King of the beach. V uplynulých dvou letech turnaj ovládl a letos ho spolu s Adamem Waberem zastavili až ve finále po dvousetové bitvě Donovan Džavoronok a Jan Hadrava.

Jesus Christ Superstar a Pokáč bodovali nejvíc

Z kulturních akcí letos vzbudily největší zájem dvě. Páteční koncert písničkáře Pokáče, který se na Slovácké léto vrátil do roka a do dne, a exkluzivní koncertní předpremiéra rockového muzikálu Jesus Christ Superstar v podání Slováckého divadla. Obě byly beznadějně vyprodané a setkaly se s vřelým přijetím.

Děkujeme, že jste u toho byli s námi! Byl to nádherný a silný zážitek,“ vzkázala Kristýna Daňhelová, která v muzikálu ztvárnila roli Máří Magdalény.

Fanoušci si užili i koncerty kapel Walda Gang, Alkehol, Iné Kafé nebo domácí cimbálovky Harafica. Reflexy v rámci festivalu pokřtily své nové CD Když za srdce tě chytím.

193 nadějí na život a 14 000 korun pro děti

Jako vždy se součástí Slováckého léta staly i benefiční aktivity. Český národní registr dárců dřeně měl opět po celou dobu trvání svůj stan na Masarykově náměstí.

Letos jsme celkem zapsali krásných 197 nových členů Registru, což je o tři více než vloni. Děkujeme za možnost opět se zúčastnit a těšíme se na další spolupráce,“ děkovala za Registr Xenie Mráčková.

Každoročně posílají organizátoři Slováckého léta výtěžek z beachvolejbalového turnaje Mix amatér České olympijské nadaci, která umožňuje sportovat dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí. Letos to bylo 14 000 korun.

„Vzhledem k aktuální situaci jsme letos byli opět až do poslední chvíle napjatí, jak a zda vůbec budeme moct Slovácké léto uspořádat. Nakonec vše klaplo, jsme nesmírně rádi, že si návštěvníci festival užili,“ radoval se hlavní organizátor Marek Pochylý.

Patnáctý ročník Slováckého léta se uskuteční v termínu 1.–10. července 2022.

Generální partner
Česká zbrojovka a.s.
Hlavní partner
Jarošovský pivovar
Hlavní partner
Crea Vision
Hlavní partner
Ray Service
Hlavní partner
Město Uherské Hradiště
Hlavní partner
Mesit
Hlavní partner
Omnipol
Hlavní partner
Lion Car
10
Sportovních disciplín
38
Hodin hudby
10
Dní
1
Město plné písku