Slovácké létoSlovácké léto nabídlo Olympic a přispělo více než 350 000 na dobrou věc. Ceny festivalu získali Petr Janda a Petr Švancara | Slovácké léto
Dosud nemáte vybranou žádnou registraci.
Slovácké léto nabídlo Olympic a přispělo více než 350 000 na dobrou věc. Ceny festivalu získali Petr Janda a Petr Švancara
08. 07. 2024

Slovácké léto nabídlo Olympic a přispělo více než 350 000 na dobrou věc. Ceny festivalu získali Petr Janda a Petr Švancara

Od 28. června do 7. července se Uherské Hradiště opět stalo centrem sportovního i kulturního dění. Sedmnáctý ročník festivalu Slovácké léto přinesl několik novinek v podobě koncertů Olympiku, slovenského rappera Majka Spirita nebo kapely Vypsaná fixa. Ceny festivalu si odvezli lídr Olympiku Petr Janda a fotbalista Petr Švancara. Na pomoc potřebným vybrali návštěvníci spolu s partnery více než 350 tisíc korun a do Českého národního registru dárců dřeně přibylo 65 lidí.

Slovácké léto odstartovalo v pátek večer jediným placeným koncertem legendární kapely Olympic s předskokanem Žlutý pes. „Koncert splnil naše očekávání. Už teď víme, že v tomto trendu budeme pokračovat, abychom mohli do Uherského Hradiště přivážet opravdu velká hudební jména,“ zhodnotil novinku hlavní organizátor a zakladatel festivalu Marek Pochylý. Další koncerty už byly přístupné zdarma. Nechyběly stálice Pokáč, No Name, Iné Kafe nebo Kapitán Demo, poprvé na Slováckém létě vystoupili Majk Spirit a Vypsaná fixa.

„Slovácké léto je perla mezi turnaji,“ říká olympionička Štochlová

Plážový fotbal, Žhavé běhy, pétanque, ale taky in-line vyjížďka, šifrovačka nebo jumping maraton – to jsou některé z deseti sportovních disciplín, které festival nabídl profesionálům, amatérům, dospělým i dětem. Stálicí je ovšem plážový volejbal, kterým před 17 lety příběh Slováckého léta začal.

V letošním roce Slovácké léto hostilo hned tři turnaje Českého poháru: U20 dívky, dvouhvězdičkový turnaj žen a tříhvězdičkový turnaj mužů. Do Uherského Hradiště přijela i Marie-Sára Štochlová, která na Slováckém létě v minulosti několikrát hrála a v roce 2021 s parťačkou Martinou Williams ovládla turnaj Super Cup. „Celé Slovácké léto je skvělé! A zdejší turnaje jsou legendární. Všichni hráči se na ně za celý rok těší snad nejvíc. Je to jeden z vrcholů sezóny, protože jsou tady ženské i mužské kategorie, což není až tak obvyklé, a atmosférou je unikátní. Je to perla mezi turnaji, jak pro starší hráče, tak pro ty mladé. I proto jsem dnes tady, i když nehraju, abych si tu atmosféru užila,“ říká sympatická beachvolejbalistka, jejíž letošní herní absence má jednoduchý důvod – veškeré síly napíná ke svým prvním olympijským hrám v Paříži, kde bude Česko reprezentovat s Barborou Herrmannovou.

Benefice vynesla 357 408 korun a 65 lidí v registru dárců dřeně

Tři z deseti večerů Slováckého léta byly benefiční. Návštěvníci měli možnost v průběhu koncertů přispívat dobrovolným vstupným, ke kterému přispěli i partneři benefičního večera. Díky příspěvkům a společnosti Mesit získala těžce nemocná Sabinka na nutnou operaci ve Španělsku 90 370 korun. Ray Service podpořil benefiční večer pro manželku a tři děti svého zaměstnance Davida Kubičíka, který zemřel, celková částka činila 130 130 korun. Ing. Tomáš Mazáč ze společnosti ZFP akademie a návštěvníci pak společně získali pro maminku Margitu z Uherského Hradiště 136 908 korun na boj se zákeřnou rakovinou. Do Českého národního registru dárců dřeně přibylo v průběhu Slováckého léta 65 potenciálních nadějí na život.

Cena Slováckého léta pro Petra Jandu a Petra Švancaru

Už několikátým rokem rozdával festival i Ceny Slováckého léta. Za celoživotní přínos hudbě si ji odvezl lídr Olympiku Petr Janda a za celoživotní přínos sportu bývalý profesionální fotbalista Petr Švancara.

Celkově se do sportovních turnajů zapojilo více než 500 sportovců, o hladký průběh festivalu se staraly dvě stovky organizátorů. Písečná aréna na Masarykově náměstí byla zaplněna 250 tunami písku a deset dnů sportu, zábavy a koncertů si užívaly desetitisíce návštěvníků.

Osmnáctý ročník Slováckého léta se uskuteční v termínu 4. – 13. 7. 2025.

Generální partner
Česká zbrojovka a.s.
Hlavní partner
Jarošovský pivovar
Hlavní partner
Crea Vision
Hlavní partner
Ray Service
Hlavní partner
Město Uherské Hradiště
Hlavní partner
Mesit
Hlavní partner
Omnipol
Hlavní partner
Lion Car
10
Sportovních disciplín
38
Hodin hudby
10
Dní
1
Město plné písku