Slovácké létoSlovácké léto 2018 odtajnilo program | Slovácké léto
Dosud nemáte vybranou žádnou registraci.
Slovácké léto 2018 odtajnilo program: Cristovao, Buty a Super Cup
18. 02. 2018

Slovácké léto 2018 odtajnilo program: Cristovao, Buty a Super Cup

Do druhé dekády vstoupí hudebně-sportovní festival Slovácké léto velkolepě. Od 29. června do 8. července 2018 opět nabídne program nabitý lahůdkami pro každého. Hlavní pódium, na které se vrátí například slovenští matadoři Iné Kafe a poprvé zavítá Ben Cristovao, po dvou letech opět doplní menší, na němž se představí především lokální kapely. Písečná aréna na Masarykově náměstí opět ožije desítkami sportovních klání včetně jednoho ze čtyř turnajů nejprestižnější série plážového volejbalu Super Cup. Vyznavači běhu se mohou vedle tratí na 5 a 10 kilometrů těšit i na premiérový půlmaraton.

Ze Slovenska Iné Kafe a Ďurica, české barvy budou hájit Buty a Cristovao

Večerní koncerty se opět ponesou v česko-slovenském duchu. Vedle regionálních kapel se představí hvězdy první kategorie, jako jsou Ben Cristovalo, ostravští Buty, fanynky se určitě budou těšit na mladého slovenského zpěváka Adama Ďuricu. Na četné žádosti se opět vrátí Iné Kafe. „Samozřejmě nezapomeneme ani na oblíbený Tabák, Argemu nebo Reflexy. Především jsme ale vyslyšeli prosby návštěvníků a upravíme začátky koncertů tak, aby byly dostupnější,“ odhaluje jednu z novinek hlavní organizátor festivalu Marek Pochylý.

„Doprovodný program, opět především na Jezuitské koleji, ještě ladíme, ale určitě bude stát za to. Můžete se těšit na folklorní večery, fashion show, gastro den, fit den pro dámy, latinsko-americkou noc nebo divadelní představení či dětský den. Je však třeba počítat s tím, že některé z těchto akcí budou placené,“ dodává další z organizátorek Jana Trubačíková.

Vrátí se Super Cup a poběží se půlmaraton

Ani sportovci při 11. ročníku Slováckého léta nepřijdou zkrátka. Kromě klasických turnajů v plážovém volejbalu, fotbalu a házené, tradičního pétanque nebo hromadné vyjížďky na in-line bruslích se letos podruhé bude i běhat. „Vloni jsme si vyzkoušeli, že naši návštěvníci běh oceňují. Ke Žhavé 5 a Žhavé 10 tak letos přibude i půlmaraton. A máme velkou radost, že se nám opět podařilo získat pořadatelství Super Cupu, jednoho ze čtyř turnajů této nejprestižnější beachvolejbalové série, který vloni v přímém přenosu vysílala i Česká televize,“ dodává Marek Pochylý.

Úsměvné překvapení v benefici

Chybět nebudou už podesáté benefiční aktivity, které budou směřovat k podpoře Diakonie ČCE – střediska CESTA Uherské Hradiště, Domova pro osoby se zdravotním postižením v Medlovicích, Uherskohradišťské nemocnice a projektu Podané ruce Lukáškovi. „Co se benefice týče, právě teď finišujeme přípravy jednoho velkého překvapení. Zatím víc neprozradím, ale myslím, že si ho rozhodně všimnete,“ usmívá se Marek Pochylý.

Veškeré aktuální informace najdete na webu www.slovackeleto.cz, kde budou v následujících dnech přibývat novinky nejen z programu Slováckého léta 2018.

Autor: Petra Kučerová

Generální partner
Česká zbrojovka a.s.
Hlavní partner
Jarošovský pivovar
Hlavní partner
Crea Vision
Hlavní partner
Ray Service
Hlavní partner
Město Uherské Hradiště
Hlavní partner
Mesit
Hlavní partner
Omnipol
Hlavní partner
Lion Car
10
Sportovních disciplín
38
Hodin hudby
10
Dní
1
Město plné písku