Slovácké létoSlovácké léto rozhýbalo Uherské Hradiště | Slovácké léto
Dosud nemáte vybranou žádnou registraci.
Slovácké léto rozhýbalo město, zapojil se rekordní počet sportovců
11. 07. 2016

Slovácké léto rozhýbalo město, zapojil se rekordní počet sportovců

11 sportovních disciplín, 38 hodin hudby, 10 dnů, 250 tun písku, 2 dětské dny. 30 000 návštěvníků, 50 organizátorů a rekordních registrovaných 1 000 sportovců. Takový byl 9. ročník Slováckého léta, které se od 1. do 10. července konalo v Uherském Hradišti.

 

V prvních deseti prázdninových dnech patřilo Uherské Hradiště opět svátku sportu, hudby a zábavy. Letošnímu ročníku přálo počasí, ale také návštěvníci a registrovaní sportovci. „Deset dnů bez deště nám mnohé podobné akce můžou jen závidět. Všechno se povedlo, nic vážného se nestalo, a tak můžu hodnotit jen kladně,“ pochvaluje si hlavní organizátor Slováckého léta Marek Pochylý.

 

V programu došlo jen ke drobným změnám. Místo kapely Kontrafakt vystoupil se svou samostatnou show její frontman Rytmus. A organizátor fotbalu v bublinách se rozhodl tento turnaj zrušit kvůli nízkému počtu přihlášených týmů. Jinak si ale Slovácké léto na přízeň fanoušků a sportovců nemůžeme stěžovat.

Počty sportovců byly letos rekordní

Jedním z hlavních poslání Slováckého léta je přivést nejen mladé lidi ke sportu. A letošní ročník byl co do počtu registrovaných sportovců rekordní. Přihlásilo se jich tisíc. „Mimo jiné je to tím, že jsme pod svá křídla vzali Velkomoravský běh nebo Refresh Skate Cup. I tak je ale o sportovní disciplíny Slováckého léta velký zájem, ať už o klasiku, jako je beachvolejbal, nebo třeba novinku posledních let, vyjížďku na in-line bruslích. S velkým zájmem se setkal například i fitness day nejen pro ženy na Kolejním nádvoří,“ prozrazuje Marek Pochylý.
Výsledky všech turnajů průběžně aktualizujeme zde: http://www.slovackeleto.cz/sport/

Benefice ještě nekončí

Už od 2. ročníku je pravidelnou součástí Slováckého léta i benefice. Letos si mohli návštěvníci opět zakoupit plyšáka, využít za symbolický poplatek skákací hrad nebo se přihlásit do facebookové události Slovácké léto 2016. Nově spojila akce své síly se Sběrnými surovinami UH a za každý odevzdaný plastový kelímek od nápoje věnují organizátoři do benefice jednu korunu. „Stejně jako vloni ještě nebudeme vyhlašovat konečnou částku. V příštích týdnech zkusíme najít ještě další možnosti, jak ji navýšit, třeba prodejem plyšáků na spřátelených akcích,“ prozrazuje Marek Pochylý.

V minulých letech si výtěžek 111 111 korun rozdělili Diakonie ČCE – středisko CESTA Uherské Hradiště a Domov pro osoby se zdravotním postižením Medlovice. I letošní výtěžek poputuje do těchto zařízení.

Podrobnosti o veškerých benefičních aktivitách jsou tady: http://www.slovackeleto.cz/podporte-nas/

Soutěž TOP FOTO zná svého vítěze

Fotografickou soutěž TOP FOTO o dva lety balónem od společnosti Balony.eu vyhrála se svou fotografií nočního Masarykova náměstí Tereza Zambalová. Její fotka získala 281 označení „to se mi líbí“. Druhé a třetí místo patří jedné autorce dvou fotografií, Zuzaně Bábovské. Soutěžící posílali své fotografie na Instagram a označovali je hashtagy #slovackeleto a #topfoto.

Podrobnosti o soutěži TOP FOTO 2016 najdete tady: http://www.slovackeleto.cz/top-foto-slovackeho-leta-2016/

Generální partner
Česká zbrojovka a.s.
Hlavní partner
Jarošovský pivovar
Hlavní partner
Crea Vision
Hlavní partner
Ray Service
Hlavní partner
Město Uherské Hradiště
Hlavní partner
Mesit
Hlavní partner
Omnipol
Hlavní partner
Lion Car
10
Sportovních disciplín
38
Hodin hudby
10
Dní
1
Město plné písku