Vesničani v létě ovládli Adell Cup a nyní získali další metu | Slovácké léto
Dosud nemáte vybranou žádnou registraci.
Vesničani v létě ovládli Adell Cup a nyní získali další metu
29. 12. 2018

Vesničani v létě ovládli Adell Cup a nyní získali další metu

Tým s názvem Vesničani se na Slováckém létě dočkal vavřínů vítězství v Adell Cupu, turnaji v plážovém fotbale. A před pár týdny slavil další velké vítězství. Na pražském Zimním turnaji opět nenašel přemožitele, když ve finále tohoto prestižního podniku zdolal českou reprezentaci do 20 let. O tom, co tyto úspěchy pro tým můžou znamenat, jsme si povídali s jeho členem, Vojtou Suchánkem.

Velký úspěch vás potkal na Slováckém létě, kde jste vyhráli Adell Cup. A dalšího jste dosáhli koncem listopadu. Můžete prozradit, o co šlo?

Po vítězství na Slováckém létě jsme se dostali do kontaktu s panem Janem Dámcem, předsedou svazu plážové kopané u nás. Původně se mělo hrát Mistrovství České republiky, což se bohužel nakonec nedomluvilo. Nakonec se ještě v listopadu povedl domluvit Zimní turnaj, kde byly pozvány, kromě nás, ještě týmy SK Bosnia Online EU Teplice a reprezentace České republiky do 18 a 20 let.

Jaká byla vaše cesta turnajem? A jak jste reagovali na vítězství?

Turnaj byl naplánován systémem každý s každým a poté o umístění. První zápas nás čekal s reprezentací do 18 let. Bylo to velmi bojovné utkání, nakonec jsme ale zápas zvládli a zvítězili 7:5. Poté nás čekal tým SK Bosnia Online EU Teplice, což je profesionální tým. Utkání jsme opět zvládli lépe a zaslouženě zvítězili 5:1. Poslední skupinový zápas nás čekal s reprezentací do 20 let. Jelikož jsme věděli, že máme jasný postup do finále, zápas jsme „trošku“ vypustili a prohráli 10:2. Finále jsme hráli opět s reprezentací do 20 let. V tomto utkání jsme nevypustili jediný souboj, a nakonec jsme se mohli radovat poměrem 7:4. Bylo to pro nás něco opravdu nečekaného a byli jsme za vítězství moc rádi.

Jaké další mety mají teď Vesničani v plánu?

Po turnaji se s námi bavil opět předseda svazu. Naznačil něco ve smyslu, že bychom mohli být v létě přizvaní na Superligu, což je liga, kde hrají týmy z celé republiky a pár týmů ze Slovenska. Pokud bychom byli přizvaní, byla by to pro nás opravdu bomba a opět nová zkušenost.

A přijedete v příštím roce obhajovat triumf v Adell Cupu?

Na Adell cup se určitě chystáme. Každý rok začínáme turnajem žít už večer předem. 🙂 Pokusíme se samozřejmě o obhájení předešlého úspěchu.

Foto: www.beachsoccer.cz

Generální partner
Česká zbrojovka a.s.
Hlavní partner
Crea Vision
Hlavní partner
Ray Service
Hlavní partner
Město Uherské Hradiště
Hlavní partner
Minipivovar ROTOR z Kunovic
Hlavní partner
C.S.O.
20
Sportovních disciplín
38
Hodin hudby
10
Dní
1
Město plné písku