Slovácké létoBenefice Slováckého léta: 11 let a téměř milion korun na dobrou věc | Slovácké léto
Dosud nemáte vybranou žádnou registraci.
Benefice Slováckého léta: 11 let a téměř milion korun na dobrou věc
30. 06. 2019

Benefice Slováckého léta: 11 let a téměř milion korun na dobrou věc

V pátek jsme v rámci oficiálního zahájení Slováckého léta 2019 předali poslední šeky z Benefice Slováckého léta ročníku 2018, a to Diakonii Českobratrské církve evangelické – středisku CESTA Uherské Hradiště a Domovu pro osoby se zdravotním postižením v Medlovicíh, každé organizaci na 15 000 korun. Obě organizace Benefice Slováckého léta podporuje dlouhodobě. Zároveň jsme odstartovali Benefici Slováckého léta 2019, a to benefičními večery, a další akce na podporu potřebných budou následovat v průběhu celého roku.

Benefice Slováckého léta nese název podle sportovně-hudebního festivalu Slovácké léto, který už 12 let vždy na začátku prázdnin rozhýbe a roztančí Uherské Hradiště. Za 11 let působení na Uherskohradišťsku poslala Benefice na dobročinné účely téměř milion korun.

Výtěžky z Benefice Slováckého léta putují mnoha směry – podporuje dětské domovy, školky, domovy pro osoby se zdravotním postižením, nemocnice či konkrétní rodiny.

Prostředky získává Benefice několika způsoby – sběrem a prodejem plyšových hraček, partnerstvím s místními firmami nebo prostřednictvím spolku Mysli Jinak. Ten pořádá přednášky inspirativních osobností a výtěžek po odečtení nákladů věnuje právě Benefici Slováckého léta.

„V posledních měsících se nám podařilo posunout Benefici Slováckého léta o velký kus dopředu. V zimě jsme spustili benefiční výzvu Úsměv pro tebe, se kterou jsme mimo jiné absolvovali úspěšnou misi v Třinci. Na tyto úspěšné benefiční aktivity před nedávnem navázali Vandráci se svými besedami, díky čemuž jsme se za celé jedenáctileté působení Benefice přiblížili jednomu milionu korun, které jsme věnovali na dobročinné účely,“ neskrývá radost Marek Pochylý, zakladatel Slováckého léta, Benefice Slováckého léta i spolku Mysli Jinak.

A snaha o rozšiřování Benefice Slováckého léta a podporu její aktivity bude pokračovat i nadále. „Na letošní Slovácké léto jsme připravili nový systém benefičního vstupného. Vybrané večery mají svého partnera, který zdvojnásobí výtěžek od návštěvníků. A pokaždé vybíráme finanční prostředky na konkrétní příběh, všechny jsme zveřejnili na webu,“ vysvětluje Marek Pochylý.

 

Benefice Slováckého léta v uplynulém roce podpořila:

Nové dresy pro volejbalistky Slovácké Slávie – 10 000

Uherskohradišťská nemocnice – 50 000

Krajská nemocnice Tomáše Bati – 50 000

Fotoaparát pro Zdravotně sociální středisko – 5 000

Ping-pongový stůl a sportovní vybavení pro dětský domov ve Vizovicích – 7 000

Lesní školka Claviacula – 10 000

„Darovaná radost“ – podpora 2 rodin z Uherského Hradiště – 20 000

Terezka Milatová z Třince – 85 300

Běh pro Paměť národa Uherské Hradiště – 61 212

Domov pro osoby se zdravotním postižením Medlovice – 15 000

Diakonie ČCE – středisko CESTA Uherské Hradiště – 15 000

Celkem: 328 514 Kč

Generální partner
Česká zbrojovka a.s.
Hlavní partner
Jarošovský pivovar
Hlavní partner
Crea Vision
Hlavní partner
Ray Service
Hlavní partner
Město Uherské Hradiště
Hlavní partner
Mesit
Hlavní partner
Omnipol
Hlavní partner
Lion Car
10
Sportovních disciplín
38
Hodin hudby
10
Dní
1
Město plné písku