SL 2019 skončilo: lákaly koncerty i dračí lodě, Benefice podpořila několik projektů | Slovácké léto
Dosud nemáte vybranou žádnou registraci.
SL 2019 skončilo: lákaly koncerty i dračí lodě, Benefice podpořila několik projektů
08. 07. 2019

SL 2019 skončilo: lákaly koncerty i dračí lodě, Benefice podpořila několik projektů

Dvanáctý ročník sportovně-kulturního festivalu Slovácké léto proběhl v Uherském Hradišti od 28. června do 7. července. Kromě tradičních večerních koncertů a sportovních disciplín nabídl i několik novinek. Mezi ty nejúspěšnější se zařadily závody dračích lodí nebo cyklo závody pro děti. Slovácké léto opět hostilo prestižní volejbalovou sérii Super Cup a díky šesti benefičním večerům překonalo magickou hranici 1 milionu korun, které poslalo na benefiční účely.

1 300 registrovaných sportovců

V průběhu 10 dnů nabídlo Slovácké léto téměř dvacítku sportů pro rekreační sportovce i profesionály. Opět se konaly Žhavé běhy na 5, 10 a 21 kilometrů, in-line vyjížďka, závody strongmanů nebo turnaj v pétanque. Nechyběl plážový fotbal, plážová házená a samozřejmě plážový volejbal včetně prestižního Super Cupu.

„Pokaždé se do Uherského Hradiště moc těším, protože je tady unikátní atmosféra a koncept Slováckého léta se mi moc líbí. I ve světě se pomalu ukazuje, že spojení kultury, sportu a zábavy je ta správná cesta. Protože když se udělá někde jen turnaj, přijde pár lidí. Ale když se to všechno spojí, má to úplně jiný efekt a stane se z toho obrovská akce výjimečná pro všechny strany,“ pochvaloval si Robert Kufa, pravidelný účastník Super Cupu v Uherském Hradišti. Spolu s parťákem Leem Willimasem nenašli přemožitele a v neděli 7. července si ze Slováckého léta odvezli vavříny vítězství.

S velkým zájmem se setkala premiéra dračích lodí na řece Moravě nebo unikátní skluzavka Slide Czech. Rozšířila se i nabídka vyžití pro děti.

„Nejmenší se mohli zapojit do běžeckých závodů a se slušným ohlasem se setkaly i cyklo závody. V průběhu celého festivalu se mohly děti vyřádit v Decathlon zóně a vyzkoušet si například stolní tenis, střílení na branku nebo lukostřelbu,“ uvedl hlavní organizátor Slováckého léta Marek Pochylý.

„Do všech disciplín Slováckého léta 2019 se zapojilo okolo 1 300 sportovců,“ doplnil další rekordní údaj.

Déšť Mirai nezastavil

Největšími taháky Slováckého léta se opět staly večerní koncerty na Masarykově náměstí. To zcela zaplnili Žlutý pes, Iné Kafe, Mňága a Žďorp, Fleret nebo Mirai. Posledně jmenované kapele sice při koncertu pršelo, ale ani hudebníci, ani návštěvníci se deště nezalekli a vytvořili na Masarykově náměstí jedinečnou atmosféru.

Benefiční večery překonaly očekávání

Během šesti benefičních večerů mohli návštěvníci koncertů přispívat dobrovolným benefičním vstupným, ke kterému vždy přispěl i partner večera.

„Od návštěvníků jsme získali 105 511 korun, partneři přidali 112 083 korun. Celkově jsme na podporu konkrétních organizací nebo rodin vybrali a odeslali 217 594 koruny. Tím se nám za 11 let trvání Benefice Slováckého léta podařilo překonat hranici 1 milionu korun, které jsme získali na podporu těch, kteří to potřebují,“ radoval se Marek Pochylý.

Konkrétní částky a podrobnější informace k benefičním večerům najdete ZDE.

V letošním roce si organizátoři Slováckého léta ve spolupráci s městem Uherské Hradiště vzali na starost i úklid ulic přilehlých k Masarykovu náměstí především po večerních koncertech.

„Už několik let spolupracujeme se Sběrnými surovinami UH a nyní jsme udělali další krok k tomu, aby se účastníci Slováckého léta i obyvatelé Uherského Hradiště cítili během festivalu příjemně,“ uzavřel Marek Pochylý.

13. ročník Slováckého léta se uskuteční v termínu 3. – 12. července 2020.

Vše o festivalu Slovácké léto najdete na webu, Facebooku a Instagramu.

Generální partner
Česká zbrojovka a.s.
Hlavní partner
Crea Vision
Hlavní partner
Ray Service
Hlavní partner
Město Uherské Hradiště
Hlavní partner
Minipivovar ROTOR z Kunovic
Hlavní partner
C.S.O.
20
Sportovních disciplín
38
Hodin hudby
10
Dní
1
Město plné písku